Polecane
Dlaczego warto szukać ogłoszeń sprzedaży mieszkania w internecie?

Kupno mieszkania to poważna decyzja. W końcu zwykle mamy do czynienia z mieszkaniem na całe życie. Dlatego ważne jest, by dokładnie przejrzeć wszystkie oferty. Gdzie szukać ogłoszeń? Oczywiście w sieci. Jaką przewagę ma tutaj internet nad tradycyjnymi gazetami?

Duża liczba informacji i darmowe ogłoszenia

Jak wiadomo, internet jest kopalnią wszelkich ofert. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę np. „kupię mieszkanie Lubin (http://www.nieruchomoscilubin.com/), by mieć dostęp do setek ogłoszeń. Oczywiście wszystko to mamy całkowicie bezpłatnie. Nie musimy kupować gazety, by móc znaleźć ogłoszenia. W większości nawet za wstawienie ogłoszenia nie musimy płacić.

Przewagą internetu nad gazetami jest z pewnością to, że mamy dostęp do wszelkich informacji o mieszkaniu, nawet tych najbardziej szczegółowych. Poznamy więc nie tylko metraż, liczbę pokoi i cenę, ale także dokładną lokalizację i atuty mieszkania. Dodatkowo znajdziemy też tutaj galerię zdjęć czy nawet filmiki promocyjne. Niektórzy idą o krok dalej i oferują też wirtualne spacery po mieszkaniu. Możemy więc dokładnie obejrzeć mieszkanie, nie wychodząc nawet z domu. W gazetach nie znajdziemy tak wielu informacji w jednym miejscu. Zwykle ogłoszenia takie ograniczają się do anonsów typu: „Sprzedam mieszkanie, Warszawa, Mokotów, 50 m²”. Po więcej informacji musimy dzwonić, a to jest z pewnością czasochłonne. Internet daje nam możliwość odrzucenia niepasujących ofert już na starcie.

Duża liczba ogłoszeń i łatwe wyszukiwanie

Ile ogłoszeń zmieści się w gazecie? 20? 30? W internecie znajdziemy setki, a nawet tysiące różnych ofert. Ktoś mógłby pomyśleć, że przejrzenie tych wszystkich ogłoszeń zajęłoby nam wiele godzin. Na szczęście nie musimy sprawdzać każdej oferty. Większość portali oferuje nam filtrowane wyniki. Możemy więc znaleźć wszystkie oferty z danego zakresu cenowego czy metrażowego. Możemy też szukać po ilości pokoi czy po lokalizacji. Proste, prawda?

Jeśli spodoba nam się jakieś mieszkanie, możemy po prostu dodać je do zakładek. Jeśli jednak nie znajdziemy żadnej interesującej nas oferty, wiele stron oferuje powiadomienia mailowe, w których dostajemy wszystkie najświeższe ogłoszenia.

Autor Artykułu

Podobne Artykuły

Dodaj Komentarz