Inne
Jak przygotować drewno do malowania?

Obróbka drewna na każdym etapie jest wymagającym procesem, nawet dla profesjonalisty. Szczególnie malowanie powierzchni mebli drewnianych jest działaniem, które wymaga przygotowania faktury. Niezależnie czy malowanie jest kolejnym etapem powstawania mebla, czy to następny etap długoletniej eksploatacji. Jak przygotować drewno do malowania, by dobrze prezentowało się w nowej odsłonie niezależnie od światła?

Proces przygotowania drewna to istotna czynność, która wpływa finalnie na estetykę produktu i jakość wykonanych prac. Podstawowym rozróżnieniem konkretnych etapów działania wynika ze struktury drewna. Niektóre z prac będą wymagały większej uwagi, jednakże finalnie drewno ma być gładkie, co ułatwi pokrycie farbą, czy lakierem.

1. Zaprawienie wad produkcyjnych drewna lub działań powstałych w wyniku eksploatacji.
2. Usuwanie plam z kleju etc.
3. Odżywiczanie.
4. Wybielanie drewna.
5. Szlifowanie struktury w celu uzyskania równej powierzchni.
6. Barwienie drewna.

Drewno lite to wymagający materiał, który potrzebuje dostępu do niezbędnych informacji na temat konkretnego gatunku oraz postępowania według ścisłych procedur. Warto skorzystać z porad fachowca, który ma dostęp do profesjonalnych maszyn służących do kompleksowej obróbki drewna oraz ma wiedzę na temat odpowiedniej wilgotności i temperatury powierzchni. Właściwie dobrane komponenty zagwarantują lepszą rozlewność płynnej struktury, usuną zbędne powietrze z porów drewna, a w konsekwencji przyspieszą schnięcie.

Narzędzia do obróbki drewna

W przypadku obróbki drewna na prywatne potrzeby rzadko kto dysponuje pełnym zapleczem technicznym profesjonalnych urządzeń, co nie uniemożliwia podjęcia się wyczyszczenia drewna przed malowaniem. Ręczne prace będą wymagały większych nakładów siły i zręczności. Jeśli jednak działalność opiera się na profesjonalnej obróbce drewna, warto wybrać maszyny najlepszej jakości. Wybór jest uzależniony od wielu czynników. Dla zakładów o mniejszej wielkości korzystny będzie wybór obrabiarek wieloczynnościowych. To dobre rozwiązanie, ponieważ w jednym urządzeniu zawartych jest kilka opcji. Dla wysokonakładowych produkcji konieczny jest zakup osobnych maszyn, które zapewnia wydajność i ponadprzeciętną precyzję.

Tekst powstał przy pomocy firmy oferującej różnego rodzaju maszyny produkcyjne – http://www.stuermer-maszyny.pl/

Autor Artykułu

Podobne Artykuły

Dodaj Komentarz