Finanse
Przyszłość reklamy

„Reklama dźwignią handlu mówi” stara maksyma, która od lat przyświeca specjalistom od marketingu. Patrząc z perspektywy czasu należy zadać sobie pytanie czy tylko?

Odpowiedź brzmi: „zapewne nie”. Świadczą o tym klienci firm reklamowych oraz drukarni, które zabiegają o projekty swoich reklam. Wśród nich możemy znaleźć między innymi banery, roll- up’y czy wizytówki. To te formy, które jako pierwsze i najszybciej wpadające w oko klienta formy identyfikacji wizualnej.

W dalszej kolejności klienci specjalistów od public relations czy marketingu zamawiają druk folderów. Mają one za zadanie przedstawić szerszą ofertę swoich usług lub produktów, które chcą sprzedać. Tutaj klient w zależność od formy i zasobności swojej kieszeni może wybrać formę broszury, w której chce się prezentować. Do wyboru są między innymi foldery składane oraz foldery klejone. Te pierwsze są zdecydowanie tańsze i cieszą się dużo większą popularnością, co nie znaczy, że na klejone brakuje klientów.

Bardziej zaawansowane formy reklamy to spoty zarówno te w radio, jak i w telewizji. Choć w ostatnim czasie coraz częściej są wypierane przez nieco tańszy internet. Trzeba jednak przyznać, że reklama audio – wizualna to ta najskuteczniejsza. Nową formą, nieco tańszą jest lokowanie produktu lub usługi w blogosferze. Zazwyczaj odbywa się to przez jego darmowe testowanie, ewentualnie wiąże się to z niewielką opłatą.

Można zadać zatem sobie pytanie. Czy internet w najbliższym czasie jest w stanie konkurować z drukiem? Wydaje się, że jest to melodia przyszłości. Choć nie wykluczone, że te dwie formy jak do tej pory mogą równolegle egzystować. Materiały drukowane mają w sobie pewną magię, szczególnie gdy potencjalny klient bierze ulotkę bądź folder do ręki i taki materiał może przejrzeć. Wówczas łatwiej jest mu się przekonać do produktu czy usługi, który mu chcemy polecić. Wygląda na to, że druk folderów ma przed sobą długą przyszłość, a klienci nadal będą mieć dylemat czy wybrać foldery składane czy foldery klejone.

Chcesz wiedzieć więcej o druku folderów? Zapraszamy na stronę https://www.jkbprint.pl/foldery-ulotki-skladane

Autor Artykułu

Podobne Artykuły

Dodaj Komentarz