Polecane
System Fondy i woocommerce fakturowanie online

Współczesny świat zdominowany jest przez nowoczesne technologie. Komunikujemy się za pośrednictwem sieci, załatwiamy interesy za pośrednictwem sieci, a nawet robimy zakupy za pośrednictwem sieci. Zamawiamy wszelkie produkty – od odzieżowych, przez kosmetyczne, a na spożywczych kończąc. Coraz większa popularnością cieszą się więc poszczególne platformy i aplikacje związane z szeroko rozumianym handlem. Wśród nich wymienić można na przykład system Fondy czy darmową wtyczkę WooCommerce. Przyjrzyjmy się obu.

System Fondy – do czego służy?

System Fondy to nic innego jak platforma płatności. Zapewnia nam bezpieczny i wygodny sposób przeprowadzenia internetowej transakcji. To za jego sprawą przetwarzane są płatności online poprzez strony internetowe, aplikacje mobilne i inne urządzenia z dostępem do Internetu. Aby móc skorzystać z systemu, trzeba przede wszystkim zarejestrować się na stronie Fondy, a następnie czekać na kontakt od menadżera, który pomoże przejść przez wszystkie etapy formalne. Z systemu Fondy korzysta ogromna liczba użytkowników, bo współpracuje on z podmiotami prawnymi, a także prywatnymi przedsiębiorcami zarejestrowanymi we wszystkich krajach Unii Europejskiej, a także na Ukrainie i w Rosji. Dzięki temu możemy więc posługiwać się dowolną walutą.

WooCommerce dla przedsiębiorców

Aby jednak doszło do przeprowadzenia transakcji, wcześniej musimy coś sprzedać. A żeby coś sprzedać, musimy to w odpowiedni sposób zaprezentować i przekonać potencjalnego klienta, że to właśnie nasza oferta jest najlepsza. I tu z pomocą przychodzi nam darmowa wtyczka dla WordPressa WooCommerce, która jest najpopularniejszym rozwiązaniem eCommerce na świecie. Okaże się ona przydatna zarówno właścicielom sklepów, jak i deweloperom. To właśnie ona pozwala nam na sprzedaż produktów fizycznych, jak i cyfrowych we wszystkich kształtach i rozmiarach. Możemy również oferować warianty produktów w wielu konfiguracjach i produkty do pobrania, a nawet sprzedawać produkty afiliacyjne innych sklepów. WooCommerce pozwala też mieć oko na cały sklep – od podatków, przez stany magazynowe, a na kontach klienta kończąc. Jej niewątpliwą zaletą jest też fakt, że można ją zintegrować z praktycznie każdym serwisem i za jej sprawą „uszyć na miarę” naszą ofertę.

Proste faktury

Oczywiście każdy przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą związaną z szeroko rozumianym handlem jest zobowiązany do wystawiania paragonów lub faktur. Na szczęście czasy, gdy właściciele firm wręcz tonęli w papierach, odchodzą powoli w zapomnienie. Dziś bowiem króluje fakturowanie online. Zgodnie z obowiązującymi przepisami nabywca nie musi otrzymać rachunku w wersji papierowej, może on zostać wystawiony online, a następnie wysłany za pośrednictwem poczty elektronicznej. Fakturowanie online za pomocą różnego rodzaju aplikacji internetowych jest niezwykle intuicyjne i bezpieczne. E-faktury pozwalają zaoszczędzić czas, a także pieniądze. Niezbędny dokument możemy wystawić w dowolnym miejscu – wystarczy tylko, że mamy ze sobą odpowiednie urządzenie z dostępem do sieci. Na dodatek nie grożą nam tony papierów – oczywiście zgodnie z prawem przedsiębiorca wciąż ma obowiązek przechowywania faktur w swojej dokumentacji, ale może to robić na komputerze. Przed wyborem konkretnej aplikacji czy też programu do fakturowania, warto jednak porównać różne możliwości – tak, aby wybrać opcję, która rzeczywiście będzie dla nas najbardziej przydatna. Jeśli zainstalowaliśmy na swojej stronie system Fondy, możemy skorzystać również z możliwości wystawiania faktur online, którą daje nam ten system.

Autor Artykułu

Podobne Artykuły

Dodaj Komentarz