Inne
Angielski, a dobra praca

Nie od dziś wiadomo, że znajomość języka angielskiego jest bardzo ceniona przez pracodawców. Często od tego typu umiejętności zależy zdobycie stanowiska lub awans. Na szczęście jest wiele sposobów, by podszkolić się w tej dziedzinie i zyskać lepszą pracę.

Angielski w pracy
Niektórzy zastanawiają się, po co dobrze znać angielski, jeśli planuje się pracować na terenie Polski. Jak się okazuje, w naszym kraju jest coraz więcej międzynarodowych firm, których centrale i liczne departamenty mieszczą się w innym kraju. Z tego powodu pracownicy coraz częściej muszą komunikować się z obcokrajowcami na co dzień, przy użyciu telefonów oraz poczty e-mail. Co więcej, na wielu stanowiskach nie da się uniknąć międzynarodowych konferencji i wyjazdów służbowych, podczas których umiejętność skutecznej komunikacji w języku obcym okazuje się niezbędna. Ponadto wiele polskich firm prowadzi handel zagranicą, importuje i eksportuje dobra różnego typu. Kontakt z partnerami biznesowymi jest niezwykle ważny, a bez znajomości języka angielskiego jest to niewykonalne.

Pogodzić pracę i naukę
Często można spotkać się ze zdaniem, że praca zabiera tyle czasu, że nie ma się go już na nic innego. Tymczasem większość osób pracuje nie więcej niż 40 godzin tygodniowo i często tylko od poniedziałku do piątku. Jeśli zależy nam na nauce języka angielskiego, zawsze można znaleźć na to czas. Szkoły językowe oferują zajęcia w późnych godzinach popołudniowych, więc przeważnie nie koliduje to z pracą zawodową, a pozwala skutecznie podnieść kwalifikacje. Co więcej, wybierając na przykład metodę bezpośrednią, możemy szybko nauczyć się płynnie i poprawnie mówić w języku angielskim, co wielu osobom sprawia największe trudności.

Co wybrać?
Decydując się na naukę w szkole językowej mamy szereg możliwości, z których możemy skorzystać. Wiele zależy od tego, jakie są nasze potrzeby i oczekiwania. Mamy do wyboru zajęcia indywidualne, lub w grupie, która może być większa lub mniejsza, bardziej komfortowa. Niezależnie od wyboru liczebności grupy, lektor zadba o każdego indywidualnie, dzięki czemu mamy gwarancję skuteczności kursu. Poziom nauczania jest dostosowany do umiejętności klienta. Ponadto, dla osób potrzebujących opanować przede wszystkim słownictwo specjalistyczne stworzone zostały specjalne kursy ukierunkowane na przykład na język biznesowy lub prawniczy.

Autor Artykułu

Podobne Artykuły

Dodaj Komentarz