Polecane
ASO czy zwykły warsztat samochodowy – co wybrać?

Naprawa samochodu to niemały wydatek. Szukając dobrego mechanika samochodowego, często zastanawiamy się czy wybrać Autoryzowany Serwis Obsługi, czy może zwykły warsztat. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Co nam się bardziej opłaca?

ASO – wysokie koszty, solidna naprawa

Korzystanie z ASO to przede wszystkim domena kierowców nowych aut. Regularne przeglądy i naprawy w autoryzowanych serwisach są warunkiem utrzymania gwarancji producenta na samochód.

Bardzo wiele osób unika autoryzowanych serwisów, bowiem słyną z wysokich kosztów napraw. Musimy jednak pamiętać, że mechanicy zatrudnieni w takich serwisach to wyszkoleni fachowcy, którzy naprawdę znają się na rzeczy. Cały czas zdobywają wiedzę i przechodzą szkolenia, organizowane przez koncerny samochodowe. Samochody danej marki są im więc doskonale znane, dzięki czemu poradzą sobie z każdą, nawet nietypową usterką.

Plusem ASO jest także specjalistyczne wyposażenie z najwyższej półki. Serwisy te dysponują narzędziami i systemami elektronicznymi, które dedykowane są konkretnym modelom samochodów. Wybierając się do ASO mamy więc pewność, że samochód zostanie naprawiony solidnie, a mechanik zna się na tym co robi. W ten sposób unikniemy niepotrzebnych napraw, które nie rozwiązują problemu. Jeśli szukacie ASO dla Waszego BMW, zajrzyjcie na stronę: http://www.bmw-service-fialkowski.pl/.

Prywatne warsztaty samochodowe

Niewątpliwą zaletą niezależnych warsztatów są oczywiście niższe ceny niż w ASO. Często też możemy trafić na warsztat, w którym pracują doświadczeni i wykwalifikowani mechanicy, a i dostępny sprzęt i narzędzia są niczego sobie.

Niestety i tu jest jakieś „ale”. Nigdy nie mamy pewności, że rzeczywiście trafimy na dobry warsztat. Może się zdarzyć, że mechanik nie będzie wiedział, co dolega naszemu samochodowi, a naprawa przebiegać będzie metodą „prób i błędów”. Za te błędy oczywiście będziemy płacić my.

Zanim wybierzemy konkretny warsztat, warto na początek sprawdzić jego opinie w internecie lub wśród znajomych. Dzięki temu może uda nam się uniknąć niesprawdzonych mechaników, którzy ogołocą nas portfel, a i tak nie naprawią auta.

Autor Artykułu

Podobne Artykuły

Dodaj Komentarz