B2B-MAGAZYN.PL

Serwis informacyjny B2B dla firm

Polecane

Co brać pod uwagę, kupując drukarkę?

Wybór drukarki jest uzależniony od naszych potrzeb i możliwości finansowych. Można zdecydować się na drukarkę atramentową, laserową lub żelową. Drukarka atramentowa sprawdzi się, jeśli potrzebujemy wydruków o wysokiej rozdzielczości, z ładnie wyglądającymi zdjęciami i grafikami. Drukarka laserowa jest bardzo wydajna i będzie dobra do biura, gdzie drukuje się dużo plików tekstowych. Drukarka żelowa daje wydruki doskonałej jakości, a papier po wydrukowaniu jest idealnie suchy. Wybierając drukarkę, należy zwrócić uwagę także na opcje dodatkowe jak dostęp do USB.

Chcąc kupić drukarkę, należy dobrze się zastanowić – pierwsze lepsze urządzenie nabyte w supermarkecie może nie spełnić naszych oczekiwań. Wybór na rynku jest ogromny (https://sklep-drukarki.pl/), dlatego warto wiedzieć coś na temat typów drukarek.

Drukarka atramentowa czy laserowa, a może żelowa?

Drukarki atramentowe i laserowe to dwa najbardziej popularne rodzaje drukarek. Prawdopodobnie będziemy rozważać zakup jednego lub drugiego typu. Główną różnicą pomiędzy drukarkami atramentowymi, a laserowymi jest materiał używany do druku. W przypadku drukarek atramentowych to tusz, a w przypadku laserowych – toner, naładowany elektrycznie proszek barwiący, znajdujący się w specjalnym pojemniku. Drukarki atramentowe dają z reguły wydruk wyższej jakości, co jest istotne jeśli chcemy drukować zdjęcia i grafiki. Zaletą drukarek laserowych jest wydajność – drukują szybko i tanio, a sprzęt jest wytrzymały i psuje się rzadziej niż drukarki atramentowe.

Dla biura, gdzie potrzebne są głównie wydruki tekstowe, drukarka laserowa będzie opcją numer 1. W domu lepiej się sprawdzi drukarka atramentowa, ze względu na mniejsze gabaryty, niższą cenę i mniejszą toksyczność. Warto zwrócić uwagę nie tyle na koszt samej drukarki, ale również na koszt uzupełniania tuszu. Do wyboru jest wiele modeli jak Epson, HP i Brother (https://sklep-drukarki.pl/drukowanie/).

Drukarki żelowe, które miały zrewolucjonizować przemysł drukarski, nie przyjęły się ze względu na wysokie koszty i niską dostępność wkładów. Drukarki GelSprinter, bo o nich mowa, posiadają jednak pewne zalety: dostarczają druków o dużej rozdzielczości, świetnych jakościowo (żel nie wnika w tkankę papieru, przez co wydruk jest suchy). Należy je wziąć pod uwagę, jeśli potrzebny jest wydajny kombajn do druków wysokiej klasy.

Dodatkowe funkcje

Kupując drukarkę, warto się zastanowić, z jakich dodatkowych funkcji chcemy korzystać – czy będą nam potrzebne skaner, fotokopiarka, dostęp do USB? Opcji jest wiele. Im bardziej technologia idzie naprzód, tym więcej się ich pojawia. Ostatnio upowszechniło się drukowanie za pomocą aplikacji mobilnych.