Polecane
Co brać pod uwagę, kupując drukarkę?

Wybór drukarki jest uzależniony od naszych potrzeb i możliwości finansowych. Można zdecydować się na drukarkę atramentową, laserową lub żelową. Drukarka atramentowa sprawdzi się, jeśli potrzebujemy wydruków o wysokiej rozdzielczości, z ładnie wyglądającymi zdjęciami i grafikami. Drukarka laserowa jest bardzo wydajna i będzie dobra do biura, gdzie drukuje się dużo plików tekstowych. Drukarka żelowa daje wydruki doskonałej jakości, a papier po wydrukowaniu jest idealnie suchy. Wybierając drukarkę, należy zwrócić uwagę także na opcje dodatkowe jak dostęp do USB.

Chcąc kupić drukarkę, należy dobrze się zastanowić – pierwsze lepsze urządzenie nabyte w supermarkecie może nie spełnić naszych oczekiwań. Wybór na rynku jest ogromny (https://sklep-drukarki.pl/), dlatego warto wiedzieć coś na temat typów drukarek.

Drukarka atramentowa czy laserowa, a może żelowa?

Drukarki atramentowe i laserowe to dwa najbardziej popularne rodzaje drukarek. Prawdopodobnie będziemy rozważać zakup jednego lub drugiego typu. Główną różnicą pomiędzy drukarkami atramentowymi, a laserowymi jest materiał używany do druku. W przypadku drukarek atramentowych to tusz, a w przypadku laserowych – toner, naładowany elektrycznie proszek barwiący, znajdujący się w specjalnym pojemniku. Drukarki atramentowe dają z reguły wydruk wyższej jakości, co jest istotne jeśli chcemy drukować zdjęcia i grafiki. Zaletą drukarek laserowych jest wydajność – drukują szybko i tanio, a sprzęt jest wytrzymały i psuje się rzadziej niż drukarki atramentowe.

Dla biura, gdzie potrzebne są głównie wydruki tekstowe, drukarka laserowa będzie opcją numer 1. W domu lepiej się sprawdzi drukarka atramentowa, ze względu na mniejsze gabaryty, niższą cenę i mniejszą toksyczność. Warto zwrócić uwagę nie tyle na koszt samej drukarki, ale również na koszt uzupełniania tuszu. Do wyboru jest wiele modeli jak Epson, HP i Brother (https://sklep-drukarki.pl/drukowanie/).

Drukarki żelowe, które miały zrewolucjonizować przemysł drukarski, nie przyjęły się ze względu na wysokie koszty i niską dostępność wkładów. Drukarki GelSprinter, bo o nich mowa, posiadają jednak pewne zalety: dostarczają druków o dużej rozdzielczości, świetnych jakościowo (żel nie wnika w tkankę papieru, przez co wydruk jest suchy). Należy je wziąć pod uwagę, jeśli potrzebny jest wydajny kombajn do druków wysokiej klasy.

Dodatkowe funkcje

Kupując drukarkę, warto się zastanowić, z jakich dodatkowych funkcji chcemy korzystać – czy będą nam potrzebne skaner, fotokopiarka, dostęp do USB? Opcji jest wiele. Im bardziej technologia idzie naprzód, tym więcej się ich pojawia. Ostatnio upowszechniło się drukowanie za pomocą aplikacji mobilnych.

Autor Artykułu

Podobne Artykuły

Dodaj Komentarz