Polecane
Angielski dla dorosłych – jak uczyć się efektywnie?

Szybka nauka języka angielskiego nie zawsze jest efektywna. Jednak jest kilka sposobów, które zwiększają nie tylko ilość przyswajanej wiedzy, ale także zmniejszają czas poświęcany na uczenie się samodzielnie po zajęciach.

Angielski dla dorosłych Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ to doskonałe rozwiązanie wszystkich problemów z edukacją języków obcych. Umiejętność posługiwania się słownictwem branżowym czy poprawne konstruowanie zdań tak, aby uzgodnić ważne umowy i kontrakty jest dzisiaj bardzo ceniona przez pracodawców.

Metoda Callana – warto?

Metoda Callana to bezpośrednia technika prowadzenia zajęć ze studentami. Dzięki niej kursanci są w stanie w znacznie szybszym czasie i z lepszym efektami zdobywać nie tylko międzynarodowe certyfikatu, ale przede wszystkim odnajdować się w codziennych sytuacjach. Umiejętności gramatyczne osób stosujących tą metodę są bardzo wysokie, zwłaszcza, gdy mają je wykorzystywać podczas wyjazdów służbowych.

To sposób uczenia się języków obcych poprzez rozmowę i interakcję. Lektorzy stawiają przede wszystkim na dialogi dostosowane do poziomu. Dzięki temu student zaczyna uczyć się myślenia w określonym języku i wyrabia sobie umiejętność szybkie reagowania na nową sytuację.

Ponadto zajęcia są prowadzone tylko w edukowanym języku. Kursanci mają więc szansę nauczyć się dodatkowych słów, a przez to ciągle rozbudowywać swoją bazę. Dodatkowo na bieżąco ćwiczą już poznane konstrukcje oraz słownictwo.

Inną zaletą jest pokonywanie strachu oraz nieśmiałości związanej z wykorzystywaniem obcego języka w miejscach publicznych, wobec nieznajomych czy w sytuacjach kryzysowych bądź konfliktowych. Pozwala to kursantom odnajdywać się w różnych okolicznościach, które mogą ich spotkać poza granicami kraju ojczystego.

Metoda Callana zakłada, że dorośli bardzo często powtarzają zagadnienia omawiane na zajęciach. Dzięki temu znacznie dokładniej zapamiętuj informacje i potrafią skorzystać z nich w różnych okolicznościach. To z kolei sprawia, że językiem angielskim posługują się z dużą płynnością i swobodą.

Autor Artykułu

Podobne Artykuły

Dodaj Komentarz