Finanse
Co zrobić, gdy nie ma się na ratę kredytu?

Chociaż w momencie zaciągania kredytu wielu z nas jest świadomych zobowiązania, którego sie podejmuje oraz posiada wystarczającą zdolność kredytową, to życie pisze różne scenariusze i może się zdarzyć tak, że w którymś momencie nie będziemy w stanie spłacić jakiejś raty kredytu. Jakie kroki podejmie wówczas bank i jakie wyjście z opresji mamy my?

Jeśli zdamy sobie sprawę z tego, że nie jesteśmy w stanie pokryć kolejnej raty, to warto poinformować o tym fakcie bank. Kwestia konsekwencji wynikających z zaprzestania spłaty kredytu, jest uregulowana w umowie. Jednak w przypadku braku możliwości spłaty kolejnej raty, bank podchodzi zazwyczaj indywidualnie do każdego klienta. Z tego powodu nie powinniśmy zwlekać z poinformowaniem banku o naszym kłopocie. Dzięki czemu będziemy mogli szybciej wypracować wspólnie z placówką, sposób działania i uzgodnimy nowe warunki spłaty zadłużenia. Jednym z rozwiązań zaproponowanych przez bank będzie prawdopodobnie odroczenie jednej lub kilku rat kredytu, nazywane niekiedy wakacjami kredytowymi. Inną możliwością jest wydłużenie okresu kredytu, co zmniejsza wysokość spłacanej raty. Decyzja banku dotyczące długości okresu zawieszenia płatności uzależniona jest od indywidualnej sytuacji każdego z klientów.

Porównywarkę aktualnie najbardziej korzystnych ofert kredytowych, możemy znaleźć na http://www.prorank.pl/pozyczki. Jeśli nie skontaktujemy się z bankiem i nie poinformujemy go o zaistniałej sytuacji, to siłą rzeczy nie zostaną podjęte właściwe kroki, które pozwolą rozwiązać sytuację korzystnie dla obu stron. W takiej sytuacji bank rozpocznie swoją procedurę. Bank zacznie pobierać odsetki karne, jednocześnie bank rozpocznie również działania związane z informacją i upomnieniem. Najpewniej otrzymamy wiadomości sms, informacje w systemie oraz telefon z banku. Zwyczajowo otrzymamy również pismo przypominające z banku. Jeśli wymienione działania nie przyniosą efektu, wtedy możemy spodziewać się wypowiedzenia umowy ze strony banku. Więcej na ten temat znajdziecie na http://www.prorank.pl

Autor Artykułu

Podobne Artykuły

Dodaj Komentarz