Inne
Opakowanie na wagę złota. Czego używać w handlu online?

Polacy pokochali zakupy przez Internet. Już 62% polskich internautów nabywa produkty za pośrednictwem sklepów online. Tą drogą najczęściej kupujemy sprzęty elektroniczne, odzież i kosmetyki. Z roku na rok przybywa także tych, którzy nie wahają się zamawiać produktów spożywczych. Handlowcy z zadowoleniem zacierają ręce, ale i zastanawiają się, jak sprostać coraz większym wymaganiom e-konsumentów.

Ważny detal
Uwielbiane przez wielu zakupy przez Internet nie mogłyby dojść do skutku, gdyby nie istniało niezwykle ważne, choć często traktowane przez sprzedawców zbytnio po macoszemu opakowanie. Aby klient uznał transakcję za udaną i ponownie zrobił zakupy w naszym sklepie internetowym, powinien otrzymać starannie i solidnie zapakowany towar. Dotyczy to każdego zamówienia.

Dobre dopasowanie
Warto pamiętać, że wybrane opakowanie powinno być dostosowane do rodzaju zakupionego przedmiotu. Poniżej prezentujemy garść wskazówek, które ułatwią sprzedawcom dobór opakowania do konkretnego typu towarów:

  • branża odzieżowa

Sprzedając przez Internet bluzki, sukienki czy spodnie, warto stosować opakowania ochronne, takie jak koperty bąbelkowe. Skutecznie chronią przed uszkodzeniami i wilgocią. Wykazują się dużą odpornością na przebicie i rozerwanie. Co ważne zarówno z perspektywy klientów, są znacznie lżejsze od kopert papierowych, przez co umożliwiają zaoszczędzenie pieniędzy w przypadku wysyłki pocztowej. Dzięki samoprzylepnemu zamknięciu z solidnym paskiem klejącym sprzedawca ma pewność, że zakupiona odzież dotrze do klienta w idealnym stanie;

  • elektronika

W przypadku zakupu tego typu sprzętu opakowanie powinno chronić nie tylko przed uszkodzeniami mechanicznymi (zgnieceniami, zarysowaniami), ale również przed kurzem i wilgocią; aby dobrze zabezpieczyć cenną zawartość, opakowanie nie może być za duże – gdy pudełko jest zbyt luźne, wówczas znajdujące się wewnątrz przedmioty przesuwają się podczas transportu i mogą w ten sposób łatwo ulec uszkodzeniu; w takich sytuacjach warto sięgnąć po specjalne puduszki wypełnione powietrzem, które uzupełniają pustą przestrzeń kartonu. Szczególną uwagę należy zwracać na ekrany smarfonów, telewizorów, monitorów czy tabletów, które są podatne na zarysowania i pęknięcia. Warto pamiętać, że delikatne elementy, takie jak procesory, styli czy karty pamięci ulegają zniszczeniu na skutek wilgoci – paczka powinna być więc dobrze zabezpieczona przed deszczem i śniegiem. Idealne w przypadku sprzedaży wysyłkowej jest zastosowanie woreczka antyelektrostatycznego, który stanowi swego rodzaju izolator i chroni produkty przed elektrycznością statyczną. Termozgrzewalność daje gwarancję, że umieszczone wewnątrz woreczka elementy są starannie osłonione. Woreczki sprawdzą się przede wszystkim w sklepach komputerowych czy fotograficznych.
W przypadku produktów o dużych gabarytach i znacznej wadze, takich jak pralki, lodówki, komputery stacjonarne czy telewizory, karton powinien mieć wzmocnione boki i podwójne dno. Jeszcze przed zapakowaniem produktu do pudełka, bardzo dobrym rozwiązaniem jest sięgnięcie po woreczek z folii bąbelkowej o działaniu antystatycznym, który jest dostępny tutaj: http://www.rajapack.pl/torby-worki-woreczki/opakowania-antystatyczne/woreczki-antystatyczne/woreczki-z-folii-babelkowej-antystatyczne_PDT01316.html. Uniemożliwia on gromadzenie się ładunków elektrostatycznych, dzięki czemu jest idealny do pakowania elementów elektronicznych. Obecność powłoki antystatycznej na woreczkach jest gwarantowana przez sześć miesięcy. Bąble o średnicy 10 mm i wysokości 4 mm, wytwarzane z polietylenu o grubości 60 mikronów skutecznie chronią przedmioty podczas transportu.

  • produkty spożywcze

W przypadku sprzedaży internetowej produktów takich jak bakalie, przyprawy, a także używek w postaci kawy czy herbaty niezwykle ważna jest ochrona przed utratą cennego aromatu i przeniknięciem wilgoci. Doskonałym rozwiązaniem jest zakup woreczków strunowych z polem do opisu. Zamknięcie strunowe oznacza szybkie i łatwe zamykanie, a także daje gwarancję szczelności. Praktyczne pole do opisu pozwala zaś na oznaczenie zawartości. Polietylen o niskiej gęstości 50 mikronów chroni przed utratą zapachu. Woreczki można nabyć tutaj: http://www.rajapack.pl/wyprzedaz/woreczek-strunowy-z-polem-opisu-50-mic-40x60mm-1000-szt_PDT02433.html

  • towary ekskluzywne

Coraz więcej Polaków kupuje przez Internet produkty luksusowe, takie jak wysokiej jakości żywność ekologiczna czy drogie alkohole. Szklane słoiczki z pysznymi konfiturami czy butelki z winem typu premium powinny być solidnie zapakowane przed wysyłką. W tym celu sprawdzi się 7-warstwowe pudełko kartonowe. Ścianki o potrójnej grubości zapewniają maksymalną ochronę podczas transportu nawet na bardzo duże odległości. Tak przygotowaną paczkę warto okleić ostrzegawczą etykietą w rzucającym się w oczy kolorze czerwonym i napisem: „UWAGA SZKŁO”. Pozwoli ona dodatkowo ostrzec listonosza czy kuriera o kruchej zawartości, wymuszając delikatniejsze traktowanie paczki.
W ostatnich latach wśród Polaków wzrosło znacząco spożycie wina i whisky. Butelka szkockiego alkoholu potrafi osiągać astronomiczne kwoty, sięgające kilkunastu tysięcy złotych. W przypadku zbicia butelki przed dostarczeniem jej do rąk klienta, koszty nieszczęśliwego wypadku mogą być naprawdę dotkliwe. Aby uniknąć niepotrzebnych nerwów, warto sięgnąć po solidne opakowanie, zaprojektowane specjalnie z myślą o transporcie alkoholi. W zależności od potrzeb, przygotowano pudełka na 2 butelki wielkości 0,75 l, a także opakowania do wysyłki większej ilości alkoholu. Do transportu 6 lub 12 butelek idealnie nadaje się karton z przegrodami, wykonany z 5-warstwowej tektury falistej, przystosowanej do dużych obciążeń. Okażą się niezastąpione w sklepach z ekskluzywnym whisky, winami czy piwami rzemieślniczymi;

  • „kultura”, czyli książki, płyty CD i filmy DVD

Dla księgarni internetowych bardzo pomocne mogą okazać się opakowania na książki, wykonane z wysokiej jakości tektury falistej, pokrytej z zewnątrz białym papierem kraft http://www.rajapack.pl/wyprzedaz/opakowania-ksiazki-biale-multiwell_PDT350580.html. Ich zaletą jest doskonałe zabezpieczenie rogów książek. Regulowana wysokość umożliwia dopasowanie opakowania do rozmiarów konkretnej książki. Pasek zabezpieczający zachowuje towar w bezruchu, dzięki czemu produkty trafiają do rąk klienta w idealnym stanie.

Szeroką gamę opakowań na produkty sprzedawane za pośrednictwem Internetu, począwszy od pudełek i kartonów, poprzez woreczki strunowe, koperty i tuby, skończywszy na taśmach samoprzylepnych i etykietach na paczki znaleźć można w sklepie www.rajapack.pl.

Autor Artykułu

Podobne Artykuły

Dodaj Komentarz