Inne
Dopasuj kurs językowy do swoich potrzeb!

Jeśli zapisujemy się na kurs językowy, to z pewnością nie dlatego, że nam się nudzi czy mama nam kazała. W normalnej szkole musieliśmy uczyć się tego, co było w programie. Na szczęście szkoły językowe dają nam wolną rękę i coraz częściej to one dopasowują się do naszych oczekiwań, a nie my do ich programów. Z pewnością zapisujemy się na kurs, żeby osiągnąć konkretny cel i szkoła powinna nam pomóc go zrealizować.

Tematyka słownictwa

Nie każdy chce się uczyć języka angielskiego, by móc wyjechać do pracy za granicę czy móc dogadać się z obcokrajowcami na wakacjach. Niektórzy angielskiego używają w pracy, by móc rozmawiać z zagranicznymi kontrahentami. Prócz podstawowego słownictwa, potrzebujemy więc też słówek z zakresu danej branży. A na ogólnym kursie językowym w dużej grupie niestety nie będziemy mogli ich poznać. Bo każdy ma jakieś inne cele. Cała grupa nie będzie się uczyć słownictwa technicznego, jeśli tylko jedna osoba jest nim zainteresowana. Ważne więc, by szkoła językowa dawała nam możliwość nauki indywidualnej. Nauki, która będzie doskonale dopasowana do naszych potrzeb. Nic dziwnego, że coraz częściej szkoły organizują specjalne kursy dla firm, gdzie kursanci poznają słówka właśnie z danej, interesującej ich branży.

Metody nauczania

Tutaj również powinniśmy się konkretnie zastanowić nad celem nauki, by móc idealnie dopasować metodę nauczania. Metoda gramatyczno-tłumaczeniowa niestety nie zawsze się sprawdza. Owszem, jeśli naszym celem jest np. prowadzenie bloga w języku angielskim, nic nie stoi na przeszkodzie, by właśnie taką metodę wybrać. Ale jeśli uczymy się języka przede wszystkim po to, by móc rozmawiać z innymi w języku angielskim, metoda ta się nie sprawdzi. Lepiej wówczas wybrać metody bezpośrednie, np. metodę Callana czy Direct Method for English. Na takich zajęciach lektorzy skupiają się przede wszystkim na konwersacji. Lekcje od początku do końca prowadzone są w obcym języku – po to, byśmy byli obsłuchani. Bo angielski w mowie nie zawsze wygląda tak, jak nas uczą. Szkoły zwykle pomijają słownictwo potoczne czy skróty, które jednak częściej są używane.

A jeśli interesuje Was angielski Częstochowa, zajrzyjcie na stronę: http://tarkowski.edu.pl/.

Autor Artykułu

Podobne Artykuły

Dodaj Komentarz