Polecane
Garmin Dash Cam 35 rejestruje zdarzenia i czuwa nad bezpieczeństwem

Coraz więcej kierowców decyduje się na rejestrowanie tego, co dzieje się na drodze, aby w razie kolizji dysponować własnym materiałem dowodowym. Nowa kamera samochodowa Garmin Dash Cam 35 z GPS nie tylko dostarcza wysokiej jakości nagranie i zdjęcia ze zdarzenia, ale dzięki funkcjom ostrzeżeń i alertów czuwa nad bezpieczeństwem jazdy.

Garmin Dash Cam 35 to kamera samochodowa z wyświetlaczem LCD o przekątnej 3 cali. Zasilana jest z gniazda zapalniczki i rozpoczyna nagrywanie automatycznie w momencie uruchomienia pojazdu. Dash Cam nieustannie rejestruje obraz w trybie pętli, nadpisując najstarsze nagrania.

Urządzenie wyposażone zostało w czujnik wykrywania zdarzeń (czujnik G). Można mieć pewność, że kamera zapisze nagranie z kolizji, a także to, co działo się przed i po niej, zapewniając pełny obraz wypadku. Rejestrator Dash Cam 35 ma wbudowany GPS, dzięki czemu do obrazu przypisane zostają dodatkowe dane takie jak: data, czas, współrzędne geograficzne oraz prędkość.

Rejestrator Dash Cam 35 wyposażony został ponadto w funkcję ostrzegania przed kolizją (Forward Collision Warning System). System FCWS działa w oparciu o pracę kamery i wyświetla ostrzeżenia w przypadku, gdy urządzenie wykryje niebezpiecznie małą odległość od pojazdu jadącego z przodu. Prędkość pojazdu określona zostaje w oparciu o system GPS i na tej podstawie oblicza bezpieczną odległość. System włącza się automatycznie, gdy pojazd porusza się z prędkością większą niż 48 km/h. Dash Cam 35 ostrzeże nas również o zbliżaniu się do fotoradarów, emitując sygnał dźwiękowy i wyświetlając ikonę ostrzeżenia.

Tagi

Autor Artykułu

Podobne Artykuły

Dodaj Komentarz