Polecane
„Kamień węgielny” pod nowe centrum dystrybucyjne Docdaty dla ASOSa

Nowe, europejskie centrum wysyłek Docdaty dla sklepu internetowego ASOS rozpocznie działalność na początku 2017 roku. Na 40 tysiącach metrów kwadratowych zmieści się ponad 10 milionów jednostek magazynowych. W przyszłości w razie zapotrzebowania powierzchnia może zostać podwojona. Magazyn powstanie przy współpracy z ALCARO Invest GmbH.

Budowę symbolicznie rozpoczęto podczas grudniowej ceremonii z udziałem 15-stu przedstawicieli zarządu obu firm oraz lokalnych władz. Działka o powierzchni 170 tysięcy metrów kwadratowych zapewnia możliwość ekspansji w przyszłości. Znajduje się w sąsiedztwie obecnego centrum dystrybucyjnego Docdaty dla ASOSa, który ma docelowo zastąpić, i w pobliżu centrum logistycznego Großbeeren pod Berlinem. Jest ono położone zaledwie 5 km na południe od stolicy Niemiec i tym samym stanowi strategiczne miejsce dla potrzeb obecnej i przyszłej dystrybucji.

Docdata prowadzi pierwsze w Europie kontynentalnej centrum dystrybucyjne ASOSa od maja 2015 roku, zapewniając silne i elastyczne zaplecze do sprzedaży na całym kontynencie. Uzupełniająco do usług fulfilment Docdata obsługuje zwroty do sklepu z całej Europy. Większość z nich w międzynarodowym centrum obsługi zwrotów Docdaty w Świebodzinie.

Tagi

Autor Artykułu

Podobne Artykuły

Dodaj Komentarz