Polecane
Jak się ubrać na specjalną okazję?

Moda zmienia się na naszych oczach praktycznie co sezon. Producenci oferują coraz to nowe modele obuwia, koszul czy garniturów. Jak wiadomo trendy trendami, tymczasem w wielu sytuacjach warto pamiętać o odpowiednich zasadach ubioru. Wyjście do pracy, na uroczyste kolacje, bankiety, gale czy śluby wymaga odpowiedniej oprawy i stroju. By zaprezentować się możliwie jak najlepiej, warto poznać podstawowe zasady i przygotować odpowiednie stylizacje. Co założyć na specjalną okazję?

Specjalne okazje – co należy wiedzieć?

Dobrze ubrany mężczyzna to zarówno ten w garniturze, jak i w dżinsach. Trzeba pamiętać, że każdy element stroju musi być idealnie dobrany do sylwetki, miejsca i okazji. Nasz wygląd nie może karykaturalnie odstawać od otoczenia, dlatego trzeba wiedzieć, na co zwracać uwagę i jak dopasować ubranie do okoliczności. Dzięki znajomości zasad dobrego ubioru, łączenia tkanin, fasonów i kolorów możemy zbudować swój własny wizerunek i idealnie prezentować się w każdej sytuacji.

Odpowiedni ubiór do pracy to podstawa przy budowaniu wizerunku. Warto być również przygotowanym na specjalne okazje. Takie momenty wymagają od panów specjalnego zaangażowania i dopasowania ubioru do okoliczności. Informacje o tym, jak powinno się ubrać, najczęściej można znaleźć w zaproszeniu.

Dress code – na co zwracać uwagę?

Wieczorowy dress code może być bardzo formalny i jest to najbardziej restrykcyjny ubiór. Dla panów oznacza to konieczność ubrania fraka, czyli marynarki z dłuższym tyłem i obowiązkowo w czarnym kolorze. Do tego koniecznie biała koszula, górną część stroju zaś powinna dopełniać biała kamizelka, dół – czarne spodnie. Konieczne są spodnie z wyższym stanem oraz wyposażone w przytrzymujące je szelki. Dopełnienie zestawu to nic innego jak klasyczne czarne lakierki.

Kolejną opcją, trochę mniej formalną, jest założenie smokingu, czyli czarnej marynarki z błyszczącymi klapami. Do tego elegancka koszula, spodnie z lampasem i obowiązkowo czarna muszka. Całość dopełniają czarne lakierki i ozdobny błyszczący pas.

Specjalne okazje – co warto mieć w swojej szafie?

W szafie każdego mężczyzny, którego obowiązuje biznesowy dress code, powinny znaleźć się różnorodne marynarki męskie, dobrze skrojone garnitury oraz co najmniej kilka koszul. Garnitur to niezbędny element garderoby każdego mężczyzny. Panowie powinni posiadać kilka takich zestawów, bo inne garnitury nosi się na co dzień do pracy, a inne wybiera się na większe uroczystości.

Podobnie sprawa wygląda w przypadku męskich koszul. Te dobrze dopasowane do sylwetki uwydatnią ją i ukryją mankamenty. Dobrze dopasowane elementy stroju z pewnością zwrócą uwagę otoczenia i wzbudzą pewien respekt. Jak każdy wie, dobrze dopasowany strój wpływa na pewność siebie i idealną prezencję.

Wybierając eleganckie spodnie męskie i marynarki, warto zdecydować się na te, które są dobrze dopasowane i nie za ciasne. Sięgając po zbyt obcisłe marynarki i spodnie, możemy być pewni, że nie będą wyglądały dobrze. 

Warto zwrócić też uwagę na długość rękawów, ponieważ za krótkie modele będą prezentować się kiepsko. Równie istotna jest szerokość w ramionach – niezwracanie uwagi na ten element może prowadzić do tego, że marynarka będzie niewygodna. Jest to bardzo często popełniany błąd przez mężczyzn, który niekorzystnie wpływa na całą stylizację.

Odpowiednie dodatki – co wybrać?

Buty kupuje się o wiele łatwiej niż choćby dobrze dopasowane marynarki i koszule. U większości osób wystarczy zmierzyć długość wkładki i bez problemu dostanie się pasującą parę. Wybierając eleganckie buty, najlepiej zdecydować się na te ze skórzaną podeszwą, bo taka jest bardziej formalna. Cała reszta, czyli wygląd i kolor, zależy już od naszych indywidualnych preferencji.

Ważną kwestią jest również odpowiedni dobór paska do spodni. Pasek powinien pasować kolorystycznie i wizualnie do obuwia, które zamierzamy włożyć. Tylko w ten sposób nasza cała stylizacja będzie spójna i niezwykle elegancka.

Należy także pamiętać, aby dobrze zastanowić się nad doborem kolorów koszul do spodni i nigdy nie łączyć ich z kontrastowymi odcieniami skarpetek. Zawsze należy wybierać stonowane barwy, które nie rzucają się w oczy. W ten sposób będziemy  lepiej postrzegani przez otoczenie i będziemy czuć się pewniej w danej sytuacji.

Autor Artykułu

Podobne Artykuły

Dodaj Komentarz