Finanse
Kredyt na samochód w Polsce – wszystko co musisz o nim wiedzieć / Kredyt samochodowy

Okazuje się, że pozyskanie wsparcia finansowego na zakup samochodu, to w Polsce coraz częściej realizowany schemat, dzięki któremu statystyczny „Kowalski” może cieszyć się z własnego auta. Niestety niewielu kierowców stać na to, by kupić pojazd za gotówkę, z własnych oszczędności. Przedstawiamy główne założenia najpopularniejszej formy wsparcia, czyli kredytu na samochód. Poznaj szczegóły.

Czym jest kredyt samochodowy?

Kredyt samochodowy jest zobowiązaniem celowym, a więc takim, które zaciąga się w konkretnym celu. Kredytobiorca musi więc udokumentować zakup auta, potwierdzając tym samym, że środki z kredytu zostały przeznaczone właśnie na ten cel. Co ciekawe, coraz częściej pieniądze, jakie pochodzą z kredytu na samochód nie trafiają w ogóle na konto kredytobiorcy, ale od razu do sprzedającego pojazd. Dzięki temu nie zachodzi możliwość wydania ich z innym przeznaczeniem.

Nie ma wątpliwości, że kredyt samochodowy jest dzisiaj najbardziej opłacalną formą finansowego wsparcia. Jest to zobowiązanie tańsze niż na przykład kredyt na dowolny cel. Wszystko dlatego, że pojazd mechaniczny staje się dodatkowym zabezpieczeniem w przypadku ewentualnej niewypłacalności kredytobiorcy. Ogromną zaletą jest zaś to, że kredytobiorca staje się od razu właścicielem samochodu i może nim dowolnie dysponować, w tym sprzedać, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Kto może zaciągnąć kredyt na samochód?

Aby zaciągnąć kredyt samochodowy nie trzeba posiadać prawa jazdy, ale na pewno należy być pełnoletnim. Procedura przyznawania

Procedura brania kredytu na auto jest taka sama, jak w przypadku innych zobowiązań. Oznacza to, że dla banku priorytetem jest przede wszystkim zdolność kredytowa potencjalnego klienta, a jej podstawą wysokość osiąganego w każdym miesiącu dochodu. Co ciekawe, z kredytu samochodowego korzystać mogą zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Auto może zaś pochodzić z salonu, komisu samochodowego, ale tez od prywatnego właściciela. W przeciwieństwie do umowy leasingowej, dokumentem poświadczającym nabycie samochodu może być nie tylko faktura, ale też standardowa umowa kupna-sprzedaży.

Korzyści, na jakie możesz liczyć

Nie ma wątpliwości, że kredyt samochodowy jest dzisiaj jednym z najczęściej zaciąganych zobowiązań kredytowych. To dlatego, że banki w przypadku tego kredytu celowego są w stanie zaproponować swoim klientom naprawdę korzystne warunki. Liczy się niska rata, małe koszty około kredytowe, ale także możliwość ustalania indywidualnych warunków, w tym określenie dogodnego czasu trwania umowy oraz dodatkowe bonusy.

Banki oferują swoim klientom atrakcyjne pakiety ubezpieczeniowe, bony na konkretne stacje benzynowe czy rabaty w określonych sklepach z wyposażeniem motoryzacyjnym. Kredytobiorca może też liczyć na bezpłatne serwisowanie pojazdu. Warto wiedzieć, że instytucje bankowe oferują różne warunki kredytowe. Aby wybrać te najkorzystniejsze warto poznać rankingi najlepszych kredytów samochodowych.

Autor Artykułu

Podobne Artykuły

Dodaj Komentarz