Polecane
Nauka i zabawa

Kto choć raz próbował zmusić dziecko do nauki, wie, że to wcale nie jest łatwe. Sami będąc małymi dzieciakami, nienawidziliśmy, jak ktokolwiek kazał nam się uczyć. Nie widzieliśmy wówczas w tym żadnego sensu i nie mogliśmy zebrać chęci. Na szczęście powstał platforma edukacyjna, która może być świetną kartą przetargową, jeśli chcemy, by nasze dziecko wzięło się za naukę. Zapraszamy do zapoznania się z portalem squla.pl.

Co oferuje nam platforma?

Squla.pl (https://www.squla.pl/) to interaktywna platforma online dla wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Zawarte na niej testy, quizy i gry nauczą dzieci całego materiału z zakresu podstawy programowej dla szkół podstawowych. Jeśli kiedykolwiek miałeś problem z zachęceniem dziecka do nauki, ta strona może być idealnym rozwiązaniem. Twoje dziecko znajdzie tutaj prawie 46 000 różnych zadań i gier. Połączenie nauki i zabawy to najlepszy sposób, by Twoje dziecko znowu czerpało przyjemność z nauki.

Forma, w jakiej występują wszelkie zagadnienia z przedmiotów szkolnych jest odpowiednio dostosowana do dzieciaków. Wiadomo, że poprzez grę dziecko może się więcej nauczyć. Nie zniechęca się tak szybko, a co ważne, nauka go wcale nie nudzi, a jedynie dostarcza mu rozrywki. To chyba ważne, by nasze dzieci kojarzyły zagadnienia matematyczne czy ortografię z czymś przyjemnym. Wówczas  nie usłyszycie już od nich, że czegoś nie chcą czy że coś jest zbyt trudne. Materiał jest naprawdę dobrze opracowany tak, by nasze pociechy mogły go zrozumieć i przyswoić.

Przedmioty

Wiele programów, które łączą naukę i zabawę, zwykle dotyczy tylko matematyki czy angielskiego. Na platformie squla.pl dzieci będą mogły powtórzyć materiał z następujących przedmiotów:

  • matematyka,
  • język polski,
  • język angielski,
  • przyroda,
  • język niemiecki,
  • historia i społeczeństwo,
  • muzyka i plastyka,
  • zajęcia techniczne i komputerowe,
  • edukacja społeczna.

Dodatkowo dla przedszkolaków przewidziano naukę literek, cyferek, angielskiego i przyrody.

Kto może mieć dostęp do platformy

Generalnie platforma stworzona jest dla dzieci, jednak dostęp do niej mogą mieć także rodzice i nauczyciele. Dlaczego? Na koncie rodzicielskim możemy sprawdzać postępy w nauce naszych pociech. Na bieżąco obserwujemy, jak rozwija się nasze dziecko i jak szybko udaje mu się przyswoić materiał.

Jeśli nauczanie poprzez zabawę chcemy włączyć także do zajęć lekcyjnych, nic nie stoi na przeszkodzie. Platforma squla.pl dla szkół jest całkowicie darmowa i może być świetną pomocą dla każdego nauczyciela. Dzięki niej możemy w łatwy i przyjemny sposób powtórzyć materiał z poprzednich lekcji, a także zorganizować gry i zabawy klasowe. Co najważniejsze, nie musimy się martwić, że materiały dostępne na tej platformie nie będą dostosowane do poziomu nauczania. Zostały one opracowane przez nauczycieli i autorów podręczników edukacyjnych oraz są zgodne z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wszystkie dostępne materiały są podzielone na klasy – mają więc różny poziom trudności i dotyczą realizowanych w kolejnych klasach zagadnień. Dzieci mogą dzięki nim przygotować się do sprawdzianu, powtórzyć materiał do egzaminów czy zasięgnąć dodatkowych i ciekawych informacji.

Autor Artykułu

Podobne Artykuły

Dodaj Komentarz