Finanse
Prowadzisz własny biznes? Dowiedz się, które usługi firm ochroniarskich mogą być dla Ciebie przydatne

Prowadzenie firmy to wyzwanie. Zawsze trzeba trzymać rękę na pulsie, także w zakresie bezpieczeństwa. Źle zabezpieczony obiekt to łakomy kąsek dla złodziei. Rozwiązaniem, które pozwoli zminimalizować typowe ryzyka, są usługi świadczone przez firmy ochroniarskie.

Z którą firmą ochroniarską warto podpisać umowę? Nie ma jednego pakietu usług związanych z ochroną osób i mienia, który pasowałby do profilu każdej działalności, dlatego właśnie profesjonalna agencja ochroniarska dobierze rozwiązania szyte na miarę Twojego biznesu.

Ochrona fizyczna czy system zabezpieczeń technicznych?

Usługi świadczone przez firmy ochroniarskie kojarzą się przede wszystkim z tzw. ochroną fizyczną, a więc obecnością pracownika ochrony na terenie obiektu. Często nadzór w tej formie prowadzony jest przez 24 godziny na dobę. I rzeczywiście, jest to usługa niezbędna, jeśli np. prowadzisz firmę produkcyjną lub logistyczną i potrzebujesz rozbudowanej polityki kontroli dostępu, np. rejestracji osób wchodzących i wychodzących lub wjeżdżających na teren firmy pojazdów. Pracownik ochrony przejmie wszystkie te obowiązki, a w razie problemów wezwie posiłki.

Czasem jednak ochrona fizyczna nie jest konieczna. Tak dzieje się choćby w niewielkich firmach, czy też tych, które posiadają w pełni zautomatyzowany system zabezpieczeń. Wtedy dobrym rozwiązaniem będzie profesjonalny monitoring połączony z wideonadzorem (ciągłym lub uruchamiającym się w sytuacjach alarmowych), czy też dozór w postaci regularnych patroli. To rozwiązanie bardziej optymalne finansowo i w wielu przypadkach  wystarczające. Ważne jest jednak, by nad montażem takiego systemu zabezpieczeń czuwali eksperci.  Daje to najlepszą gwarancję, że na terenie obiektu nie pojawią się miejsca będące poza zasięgiem kamery.

Pracujesz z dużą ilością gotówki? Zabezpiecz ją profesjonalnie

W tym również pomoże profesjonalna firma ochroniarska. Ja to działa w praktyce? Popularną usługą jest konwojowanie wartościowych przedmiotów. Konwoje realizowane są przez wyspecjalizowanych agentów ochrony z użyciem odpowiednio przystosowanego pojazdu, objętego systemem monitorowania. Tak wysoki poziom zastosowanych środków bezpieczeństwa to najlepsza gwarancja, że po drodze nie dojdzie do nieprzewidzianych sytuacji. Ale to nie jedyna możliwość. Przykład: w ofercie Konsalnet – największej firmy z branży security w Polsce – dostępna jest również usługa inteligentnego wpłatomatu połączonego z profesjonalnym systemem zarządzania gotówką. Dla dużych sklepów, stacji benzynowych czy punktów usługowych przyjmujących od klientów pieniądze jest to bezpieczny i komfortowy sposób na zabezpieczenie wpływów.

Oczywiście to nie koniec rozwiązań oferowanych przez najlepsze firmy ochroniarskie. Istnieją jeszcze udogodnienia dedykowane konkretnym branżom (np. przemysłowej, logistycznej, transportowej czy FM), usługi związane z zabezpieczeniem imprez masowych i znacznie więcej.

Jeśli prowadzisz biznes, przyjrzyj się dokładnie usługom z branży security i przekonaj się, że bez względu na skalę i specyfikę biznesu znajdziesz rozwiązania dla siebie.

Autor Artykułu

Podobne Artykuły

Dodaj Komentarz