Polecane
Nauka języka obcego – wybierz z głową

Form nauki języka obcego jest dużo. Zaliczamy do nich m.in. wyjazd za granicę, oglądanie obcojęzycznej telewizji, udział w kursach online czy uczęszczanie do szkoły językowej. Wiele z nich ma swoje wady i zalety. Ale dziś skupimy się na tej najbardziej efektywnej formie, jaką jest kurs w szkole językowej. Jeśli chcecie również wiedzieć jakiego rodzaju edukacji unikać, to czytajcie dalej.

Internet – dobrodziejstwo czy przekleństwo?

Choć trzeba przyznać, że Internet jest potężnym źródłem wiedzy, to korzystanie z niego w celu nauki języka obcego nie wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Dlaczego? A no dlatego, że nie da się dobrze nauczyć języka, jeśli nie jest się systematycznym i koduje się cały czas błędne informacje. Ale od początku. Niewątpliwym plusem materiałów edukacyjnych zamieszczonych w Internecie jest ich szeroki wybór oraz bezpłatny dostęp do nich. Ponadto można samemu wybierać sobie dni i godziny, w których będziemy się uczyć. Jednak to, co z pozoru wydaje się być zaletą, jest jednocześnie wadą. Nauka w domu przy pomocy Internetu tylko na początku jest taka, jaka być powinna: skrupulatna, systematyczna, dokładna… Potem niestety zaczynają się schody w postaci braku motywacji, niechęci i zrezygnowania. Wynikać to może przede wszystkim z tego, że wiele dostępnych, darmowych materiałów jest po prostu niezrozumiałych dla osoby rozpoczynającej przygodę z językiem obcym. Co więcej, osoba ta popełnia mnóstwo błędów, czy to podczas wymowy słówek i zwrotów, czy też przy tworzeniu bardziej złożonych wypowiedzi. Ponadto brak obecności kogoś doświadczonego, kto w razie potrzeby wskaże nam nasze błędy i zawróci nas na „dobre tory” również nie nastraja optymizmem. Jeśli więc rozważacie tę opcję nauki, to lepiej w ogóle nie marnujcie na nią czasu.

Szkoła językowa na ratunek

Jeśli daliście się złapać w sidła internetowej nauki, to uratować was może tylko kurs w szkole językowej. Angielski Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ prowadzony jest przez doświadczonego nauczyciela, który w sposób zrozumiały wytłumaczy reguły gramatyki, zasady tworzenia zdań oraz poprawną wymowę słówek i zwrotów. Zajęcia pomogą wam również się otworzyć i pokonać lęk przed mówieniem w obcym języku.


Autor Artykułu

Podobne Artykuły

Dodaj Komentarz