Inne
Niezawodna metoda Callana?

Chyba każdy, kto zaczynał lub ma zamiar zacząć naukę języka angielskiego, słyszał o metodzie zwanej Callanem. Na czym ona polega i co ją wyróżnia na tle innych metod? I najważniejsze, czy Callan będzie dobry dla osób, które dopiero zaczynają swą przygodę z językiem angielskim? 

Na czym polega metoda Callana?

Na początek parę słów o tym jak właściwie działa ta metoda nauczania. Ucząc się języka np. metodą gramatyczno-tłumaczeniową, studenci przyswajają tylko mały procent wiedzy, większą część zajęć mówi nauczyciel i stają się one po prostu nudne. Słuchacze mają też małe szanse na to, aby każdy mógł się wypowiedzieć i przećwiczyć mowę, dlaczego? Ponieważ z reguły zgłaszają się tylko ci najbardziej śmiali. Takie sytuacje nie mają miejsca podczas zajęć prowadzonych metodą Callana, uczeń musi uważać całą lekcję, a nauczyciel pyta każdego wyrywkowo. Zadaje szybkie pytanie, nie ma czasu na zastanowienie się na odpowiedzią, trzeba mówić szybko i jak najbardziej rozbudowanymi zdaniami. Krótko mówiąc – w metodzie Callana nie ma miejsca na pisanie czy tłumaczenie tekstów, tu trzeba słuchać i mówić. 

Czy ta metoda będzie dobra dla osób, które dopiero rozpoczynają naukę języka?

Dzieci kiedy uczą się mówić, nie zwracają uwagi na gramatykę – najpierw uważnie przysłuchują się dorosłym, a następnie odpowiednio do sytuacji, powtarzają zasłyszane zwroty. Na gramatykę i pisanie przychodzi czas później. Tak właśnie działa metoda Callana – najpierw uczymy się mówić, a dopiero później poznajemy gramatykę. Dlatego metoda ta będzie odpowiednia dla ludzi, którzy dopiero zaczynają swą przygodę z językiem angielskim. Taka forma nauki ma wiele plusów, bo pozwala pokonać barierę językową i strach przed mówieniem w obcym języku. Będzie więc też dobra dla tych, którzy znają już język angielski Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ ,ale mają obawy przed konwersacją. Uczęszczając na takie zajęcia, szybko pozbędą się lęku i zaczną posługiwać się językiem obcym z taką samą łatwością jak swoim ojczystym.


Autor Artykułu

Podobne Artykuły

Dodaj Komentarz