Inne
Potęga pytań pomocna w planowaniu nauki języka angielskiego

Pytania – zadajemy je odkąd tylko nauczymy się mówić. Późnej wykorzystujemy je w życiu do różnych celów. Czas zacząć korzystać z nich również wtedy, kiedy chcemy nauczyć się języka, a brak motywacji lub trudności w zrozumieniu niektórych tematów, skutecznie nam to utrudniają. W tym artykule zdradzimy, jaką wielką wiedzę językową możemy zdobyć, dzięki umiejętności zadawania trafnych pytań.

Pytania – kluczowe w wyznaczaniu celów językowych

Nie ma lepszej motywacji do nauki, niż wyznaczenie sobie celów i planowanie ich osiągnięcia krok po kroku. Na początku zacznijmy od sprawdzenia swojego poziomu językowego. Niech będzie to celem numer jeden. Następnie, po interpretacji wyników, zaplanujmy swoją naukę dzięki pytaniom. Wypiszmy na kartce, przykładowe, a odpowiedzią niech będzie: czas nauki, źródła, książki, sposoby na naukę i na końcu, np. nauka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ w szkole.

Skuteczne pytania sposobem na naukę angielskiego

Wiele osób mylnie zakłada, że cele powinniśmy zapisywać w formie zdań twierdzących. O wiele lepiej sprawdzi się poniższe rozwiązanie. Przykładowe pytania i odpowiedzi pozwalające wyznaczyć cele językowe i pomóc w ich osiągnięciu:

  1.  Od czego zacznę naukę?
  2.  Dlaczego zależy mi na zwiększeniu umiejętności językowej?
  3.  Sposoby na naukę angielskiego (np. oglądanie seriali, czytanie magazynów i blogów, zapisanie się na kurs, zrobienie fiszek, regularne rozmawianie po angielsku itd.).

Potęga pytań w trakcie uczenia się angielskiego

Najczęściej pytania przydadzą się nam wtedy, kiedy gramatyka lub słownictwo zaczynają nam sprawiać trudności. Wiadomo, że im wyższy poziom, tym trudniej nam szybko nauczyć się zasad lub pisowni. W takiej sytuacji za pomocą pytań możemy rozbić takie zagadnienie na kilka mniejszych, by nie dosięgnęła nas demotywacja. Pytania mogą pomóc zorganizować moduły nauki. Oto przykład:

  •  Kiedy używamy tego czasu gramatycznego?
  •  Gdzie szukać przystępnych przykładów użycia go?
  •  Jak mogę wykorzystać go w praktyce? Napisanie kilku zdań w danym czasie.

Jak więc widać, pytania to nie tylko szukanie odpowiedzi u innych, ale również doskonały sposób na naukę języka.


Autor Artykułu

Podobne Artykuły

Dodaj Komentarz