Obecnie w Polsce funkcjonuje ponad 1,8 miliona przedsiębiorstw. Posiadanie dostępu do ich danych teleadresowych jest dla bardzo dużej liczby firm koniecznym warunkiem do prowadzenia działalności gospodarczej.

Nie wszyscy przedsiębiorcy mają jednak świadomość w jaki sposób można legalnie pozyskać dane firm. Z roku na rok coraz więcej osób prowadzących działalność gospodarczą zastanawia się jak pozyskać bazy firm?

Do kogo powinno się zwrócić w celu pozyskania bazy firm?

Należy przede wszystkim skontaktować się z dostawcami baz danych w celu uzyskania potrzebnych informacji. Zdecydowana większość takich firm umieszcza swoje wyniki w internecie.

W celu uzyskania odpowiednich informacji należy wykupić dostęp. Warto mieć świadomość, że informacje o poszczególnych firmach są wtedy bardzo szczegółowo posegregowane. Pomaga to w korzystaniu z bazy danych. Oczywiście im więcej zmiennych można znaleźć, tym dana baza firm jest wyższej jakości.

Do najbardziej istotnych zmiennych, na podstawie których możliwe jest znalezienie wybranej firmy bez specjalnego przeglądania całej bazy należy zaliczyć regon, wielkość zatrudnienia, branżę oraz lokalizację. Część osób korzystających z baz firm wykorzystuje rozmaite kryteria wyboru w celu znalezienia właściwej bazy danych. 

Najbardziej cenione przez użytkowników są bazy firm, które udostępniają największą liczbę wyników. Należy jednak mieć świadomość, że sama ilość nie jest najważniejsza. Zdecydowanie bardziej istotne jest zwrócenie uwagi, w jaki sposób możliwe jest wyszukanie poszczególnych pozycji w danej bazie firm.

Użytkownik nie będzie do końca zadowolony z ogromnej bazy firm, jeżeli została ona zrobiona w tak mało intuicyjny sposób, że można z niej skorzystać tylko i wyłącznie przeszukując wszystkie wyniki. Warto zdawać sobie sprawę, że najwięksi dostawcy omawianych usług posiadają bazy firm, w których można znaleźć ponad milion wpisów. 

Specjalizacja

Oczywiście korzystanie z internetowych baz danych jest zdecydowanie najprostsze, jednak nie zawsze będzie to skuteczne rozwiązanie. Problem pojawi się szczególnie w sytuacji, gdy dany przedsiębiorca lub przedstawiciel firmy będzie szukał działalności gospodarczej w danej specjalizacji. Dużo łatwiej znaleźć firmy gastronomiczne w dobrej, wyspecjalizowanej bazie, takiej jak ta https://www.bnf.pl/katalog/baza/baza-restauracji-kawiarni-barow-pizzerii-i-lodziarni.

Funkcjonują na rynku także firmy, które nie chcą udostępniać swoich danych teleadresowych. Niektóre przedsiębiorstwa nie potrzebują bowiem szukać klientów czy reklamować się. Ich pozycja na rynku może bowiem być na tyle wysoka, że każdy wydatek na reklamę byłby zbędnym kosztem. 

W przypadku szukania kontaktu do takiego przedsiębiorstwa, wykupienie dostępu do bazy firm może okazać się niewystarczające. Rekomendowane jest wtedy skorzystanie z usług wyspecjalizowanych firm zajmujących się szukaniem konkretnych danych.

Oczywiście cena będzie wtedy zdecydowanie wyższa niż korzystanie z internetowej bazy firm. Znacznie więcej trzeba będzie zapłacić za bardzo szczegółowe dane. Część firm płaci nawet za znalezienie informacji jakie obroty osiąga dane przedsiębiorstwo oraz ilu pracowników zatrudnia. 

Autor Artykułu

Podobne Artykuły

Dodaj Komentarz