Polecane
Regał magazynowy – przesuwny czy paletowy? Jaki kupić?

Organizacja magazynu to podstawowy element, o jakim muszą pamiętać przedsiębiorcy – w końcu to od narzuconego porządku będzie należało, czy obrót towarem będzie szybki i sprawny, a przede wszystkim czy przedmioty będą przechowywane w odpowiednich warunkach. Kluczowym wyposażeniem każdego magazynu są oczywiście regały, które mają umożliwić maksymalne wykorzystanie miejsca przy jednoczesnym uporządkowaniu składowanych produktów. Do wyboru mamy kilka podstawowych modeli, z czego najpopularniejsze są regały przesuwne oraz paletowe. Na jakie się zdecydować?

Regał paletowy – tradycyjne rozwiązanie

Regał paletowy jest zdecydowanie najbardziej uniwersalny, a jednocześnie najtańszy, dlatego też sięga po niego wiele firm. Jego budowa oraz ogromne możliwości pod względem załadunku sprawiają, że sprawdzają się zarówno na bardzo dużych powierzchniach magazynowych, jak i na mniejszych halach. W związku z tym nawet mali przedsiębiorcy, którzy nie dysponują zbyt rozległą przestrzenią, mogą dzięki nim z powodzeniem przechowywać towar, i to bez względu na jego rodzaj. Regały paletowe sprawdzają się nawet w przypadku rzeczy dość drobnych, które wymagają szczególnej opieki i dodatkowego zmysłu organizacyjnego, tak by ich składowanie nie wprowadziło zbędnego chaosu, co utrudniłoby dalsze prowadzenie działalności.

Regały tego typu posiadają bardzo prostą budowę, wobec czego mamy wolną rękę przy ich ustawianiu – możemy wybrać taką konfigurację, która jest dla nas najwygodniejsza. Na dodatek posiadamy bezpośredni dostęp do przechowywanych produktów, co pozwala na komfortowe zarządzanie składowanymi produktami. Palety można ulokować prostopadle lub równolegle.

Regały paletowe to prosty sposób na kontrolowanie stanu magazynowego. W dowolnej chwili możemy opróżnić paletę bez jej zdejmowania.

Regały przesuwne – nowoczesna forma zarządzania magazynem

Regały przesuwne są przeznaczone szczególnie dla niewielkich powierzchni magazynowych. Zazwyczaj w takich pomieszczeniach, ze względu na ograniczoną ilość miejsca, nie ma możliwości zastosowania zwykłych magazynów rzędowych, ponieważ znacząco zmniejszałyby dostępną przestrzeń. Regały przesuwne to nic innego, jak mobilne platformy z napędem elektrycznym, które poruszają się za pomocą zamontowanych szyn. Takie modele regałów już od jakiegoś czasu cieszą się szczególną popularnością, w tym również w Polsce. Stanowią doskonałe połączenie funkcjonalności, mobilności oraz transparentności, czyli trzech cech, które umożliwiają sprawne zarządzanie zasobami magazynowymi i zmaksymalizowanie wykorzystania danego metrażu.

Regały przesuwne umożliwiają bardzo ergonomiczną pracę wózków widłowych, a do tego mamy tutaj pełną dostępność do składowanych przedmiotów. Towar możemy przechowywać w bardzo wygodny sposób, co umożliwi ścisłą kontrolę nad zasobami.

Dodatkowo warto pamiętać, że tego typu regały sprawdzą się również w chłodniach i innych miejscach, gdzie panują dość ściśle określone warunki.

Regał magazynowy – gdzie kupić?

By odpowiednio zagospodarować przestrzeń magazynową, przede wszystkim należy wziąć pod uwagę jej metraż oraz rodzaj przechowywanego towaru. Ponadto regały powinny pochodzić jedynie od sprawdzonych producentów, takich jak https://amrack.pl. Dzięki temu bez zbędnych przeszkód uda nam się wykorzystać każdy centymetr wolnego miejsca przy jednoczesnym zachowaniu wygody oraz przejrzystości działań, jakie będą podejmowane w obrębie magazynu.

Autor Artykułu

Podobne Artykuły

Dodaj Komentarz