Polecane
Skuteczność metody Callana

Callan opracował nową formę przekazywania wiedzy językowej, aby jego uczniowie w jak najkrótszym czasie przyswoili nowe wiadomości. Jego nowatorski pomysł został szybko przechwycony przez nauczycieli języków, którzy znaleźli potencjał w tym rozwiązaniu. Mówi się, że sposób Callana pozwala na osiągnięcie satysfakcjonujących wyników, aż cztery razy szybciej, niż dzięki tradycyjnym metodom edukacyjnym.

Metoda Callana – tempo pracy

Zajęcia prowadzone według metody Callana oparte są na pewnym schemacie. Kluczowe jest w nim jednak tempo prowadzonej rozmowy. Konwersacje odbywające się w obcym języku, mają być prowadzone bardzo szybko, tak by uczeń mógł wypracować w sobie refleks. Ustalono, że podczas takiej rozmowy wypowiada się około 180 słów na minutę. Dzięki temu kursanci nie tracą czasu na zbędne analizowanie reguł gramatycznych. Oczywiście błędy muszą być natychmiast weryfikowane przez lektora. 

Efekty uzyskane metodą Callana

Wybierając się na taki kurs możemy być pewni, że po jego ukończeniu, prowadzenie rozmowy w obcym języku nie będzie stanowiło już żadnego problemu. Ten sposób nauki jest idealnym rozwiązaniem dla osób borykających się z barierą językową. Zajęcia oparte na rozmowie pozwalają na przezwyciężenie nieśmiałości i wypracowaniu refleksu. Dzięki temu jak szybko prowadzi się rozmowy na zajęciach, uczniowie nie będą mieli problemu z porozumieniem się z rodowitymi przedstawicielami danej nacji. 

Metoda Callana – jakie języki?

Wspomniana metoda powstała w wojsku, aby w jak najkrótszym czasie nauczyć żołnierzy języka angielskiego. Choć sposób ten został wprowadzony w życie ponad sześćdziesiąt lat temu, wciąż pomaga osiągnąć satysfakcjonujące efekty wielu kursantom.  Dla osób poszukujących sposobu na szybkie opanowanie języka angielskiego, dobrym wyborem będzie kurs callan Czestochowa http://tarkowski.edu.pl/. Oczywiście ze względu na uniwersalność opracowanej metody, może posłużyć ona również do nauczania innych języków, takich jak niemiecki, hiszpański czy francuski.

Autor Artykułu

Podobne Artykuły