Inne
Jak znaleźć idealne mieszkanie?

Są osoby, które tak, jak Maria Czubaszek, uważają, że są stworzone do mieszkania w mieście i wolą bloki niż osobne domy. Przychodzi w ich życiu taki czas, że postanawiają kupić miejsce, w którym chcą spędzić całe swoje życie. Jest to o wiele bardziej opłacalne niż ciągłe opłacanie czynszu w wynajmowanym mieszkaniu. Własny kąt możemy wyremontować kiedy chcemy i jak chcemy, a poza tym zawsze wtedy czujemy się w tym miejscu o wiele swobodniej. Warto dlatego pomyśleć o kupnie mieszkania.

Najwięcej wartościowych ofert mieszkań do sprzedania znajdziemy w sieci. Warto przez dłuższy czas śledzić ogłoszenia – dzięki temu będziemy wiedzieć, które się ciągle powtarzają. W ten sposób odfiltrujemy nieciekawe oferty – jeśli jakieś mieszkanie ciągle jest w sprzedaży i to od dłuższego czasu, oznacza to najprawdopodobniej, że nie jest ono warte uwagi. Możemy to oczywiście sami sprawdzić i powinniśmy obejrzeć wiele miejsc, zanim się zdecydujemy na to jedno jedyne.

Warto się też zorientować, czy dzielnica, w której znajduje się nasze upatrzone mieszkanie, jest bardzo oddalona od centrum, a jeśli tak, to czy jest do niej dobry dojazd. Miejsce, do którego trudno dojechać, będzie tańsze, jednak w konsekwencji może nas kosztować więcej przez to, że będziemy miesięcznie zużywać więcej paliwa czy też płacić drożej za bilety. Warto wybrać zatem mieszkanie w okolicy dobrze skomunikowanej z resztą miasta. Dowiedzmy się również, czy dana dzielnica jest spokojna i bezpieczna. Warto przyjrzeć się również naszym przyszłym sąsiadom z bloku – zwłaszcza tym, którzy będą mieszkać nad nami, pod nami i „przez ścianę”, ponieważ to ich będziemy najbardziej słyszeć na co dzień. Lepiej unikać mieszkania w bliskim sąsiedztwie alkoholików oraz… rodzin z małymi dziećmi. Najlepiej jest też szukać mieszkania na samym szczycie bloku, ponieważ wtedy już możemy liczyć na większą ciszę w mieszkaniu – bo nikt nie będzie mieszkał nad nami, a to właśnie z góry słychać najwięcej.

Autor Artykułu

Podobne Artykuły

Dodaj Komentarz