Inwestycje
Nowe mieszkanie w Krakowie

Zakup mieszkań jest coraz popularniejszą alternatywą dla wynajmu. Zdolność kredytowa przy relatywnie niewielkim wkładzie własnym z powodzeniem zastępuje oddawanie comiesięcznie wcale nie mniejszej sumy w ręce właściciela, który udostępnia nam swoją nieruchomość.

Ostatnio na taką opcję chętnie decydują się rodzice młodych studentów, wyszukując w Internecie za pomocą hasła „mieszkania deweloperskie Kraków”. Kraków, który jak wiadomo jest miastem w dużej mierze studenckim, szybko wyprzedaje nowe mieszkania, niemal gotowe do wejścia „od ręki”. Młodzi ludzie żyjąc na zasadach współlokatorskich w takim mieszkaniu własnościowym nie dość, że inwestują we własny kąt, a nie trwonią pieniądze na pokoje o niejednokrotnie niskim standardzie, mają poczucie bezpiecznej przyszłości.

Wbrew pozorom mieszkania Kraków nowe nie są znacznie droższe niż te z drugiej czy jeszcze kolejnej ręki, a na pewno pozwalają oszczędzić mnóstwo kosztów związanych z remontami, odnowami, odświeżaniem. Dają także znaczne większe pole do popisu tym, którzy chcą zindywidualizować wnętrze, urządzić wedle własnych potrzeb i gustu czy dostosować w jakikolwiek inny sposób do siebie. Mieszkania deweloperskie są ponadto zwykle usytuowane z przemyśleniem potrzeb komunikacyjnych mieszkańców, a więc w pobliżu węzłów komunikacyjnych, przystanków obsługiwanych przez liczne linie tramwajowe czy autobusowe. Co więcej, mają liczne parkingi, tworzone z myślą o zmotoryzowanych mieszkańcach, coraz częściej także podziemne, które oszczędzają przestrzeń miejską i pozwalają uniknąć zimowego stresu związanego z zamarzniętymi szybami.

Nowe mieszkania w Krakowie są również przyjazne osobom niepełnosprawnym, poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Wyposażone w specjalne, wygodne podjazdy oraz nowoczesne windy burzą wszelkie ograniczenia jakie mogą stawać na drodze osoby o ograniczonej sprawności ruchowej, pozwalając przy tym zachować samodzielność. Takie ułatwienia z pewnością docenią też rodzice małych dzieci, których codziennością są spacery z wózkami, a ich wnoszenie na któreś piętro czy po oblodzonych schodach nie należy do przyjemności.

W najnowszych wynikach wyszukiwania cieszą się dzielnica Kraków Prądnik Biały mieszkania, zapewne ze względu na świetną lokalizację, dobre połączenie z centrum miasta i innymi dzielnicami, a także z powodu przyjazności i dobrej opinii jaką się szczyci.

więcej na: http://geogrupa.pl/pl/

Autor Artykułu

Podobne Artykuły

Dodaj Komentarz