Polecane
Szybka gotówka! Pożyczki pod zastaw auta

Potrzebujesz szybkiego zastrzyku gotówki, ale nie masz zdolności kredytowej? Jesteś wpisany w BIK i KRD? Niestety, nie będziesz w stanie dostać standardowego, tradycyjnego kredytu. Jednak nie wszystko stracone! Jeżeli posiadasz samochód i jesteś dorosły, to mamy dla Ciebie sposób! Mimo wcześniej wymienionych przeszkód będziesz w stanie uzyskać gotówkę i to w bardzo szybkim czasie! Zainteresowany? Zapraszamy do dalszej lektury! 

Czym jest pożyczka pod zastaw auta?

Pozyczka pod zastaw auta udzielana jest osobom, które zdecydują się, w ramach zabezpieczenia dla pożyczkodawcy, muszą zastawić swój samochód. Brak płatności wiąże się z utratą naszego samochodu – jest to forma zabezpieczenia przez bank. Kwota, którą uzyskamy za zastaw samochodu, różni się w zależności od posiadanego przez nas samochodu. Należy pamiętać, że nadal będziemy mogli korzystać z naszego pojazdu. Jest to o wiele bezpieczniejsza forma pożyczki, niż zastaw nieruchomości. 

Czy mogę otrzymać pożyczkę pod zastaw auta? Jakie warunki muszę spełnić?

O kredyt takowy może starać się każdy właściciel auta, który jest jedynym właścicielem tego pojazdu.  Samochód nie może być dzielony z innymi osobami. Ratę kredytu, oraz kwotę, którą otrzymamy, możemy sprawdzić za pomocą kalkulatora. Osoby z niską zdolnością kredytową również mogą starać się o takowy kredyt. Jak również takie, które posiadają aktywne zajęcia komornicze albo wpisane są w KRD i BIK. Dlatego jest to świetne rozwiązanie dla osób, które potrzebują gotówki, a nie spełniają ww. warunków udzielenia kredytów na tradycyjnych warunkach.

Aby mieć możliwość uzyskania kredytu pod zastaw samochodu, pierwszym i najważniejszym warunkiem będzie oczywiście posiadanie sprawnego samochodu. Auto nie może zostać uznane za stare (nie tyczy się to aut kolekcjonerskich czy zabytkowych, które potrafią być o wiele bardziej wartościowe). Oczywiście im większa wartość pojazdu, tym większa możliwa do otrzymania gotówka. Kolejnymi warunkami są:

  • ważny dowód osobisty,
  • pełnoletność,
  • ważne ubezpieczenie OC/AC,
  • dowód rejestracyjny,
  • ważny przegląd techniczny.

Jeśli spełniamy i akceptujemy powyższe warunki, to możemy złożyć wniosek o kredyt pod zastaw samochodu przez internet, bądź też w placówce parabanku. 

Jak wygląda sprawa formalności? 

Jeżeli spełniamy i zgadzamy się na wszystkie warunki – jesteśmy gotowi, aby przejść do formalności. Tak jak napisaliśmy wcześniej – możemy zrobić to w placówce banku, albo przez internet, wypełniając odpowiedni wniosek. Gdy pożyczkodawca wyda zgodę, będziemy poproszeni o wpisanie banku jako współwłaściciela samochodu. Możemy to zrobić w najbliższym naszemu miejscu zamieszkania, Wydziale komunikacji. Po wypełnieniu odpowiednich dokumentów dostaniemy potwierdzenie z wymaganym wpisem. Następnie dostarczamy go do banku, a jeżeli wszystko wykonaliśmy zgodnie z procedurami – w ciągu 24 godzin będziemy cieszyć się gotówką na naszym koncie! 

Najlepsze warunki pożyczki pod zastaw auta znajdziesz na: https://autokapital.pl

Autor Artykułu

Podobne Artykuły