Inne
Urządzenia do Automatycznej identyfikacji i znakowania towarów

Obecnie coraz więcej firm, w tym przede wszystkim w branżach spożywczej i magazynowej, decyduje się na korzystanie z urządzeń, które umożliwiają skanowanie kodów kreskowych oraz znakowanie produktów w ruchu. Ma to szczególne znaczenie w dużych hurtowniach czy magazynach. Dzięki nim znakowanie zarówno mniejszych, jak i bardzo dużych partii towaru odbywa się bez niepotrzebnej straty czasu. Ich główną zaleta jest to, że można ich używać do identyfikacji produktów i bezpośrednio na półkach sklepowych, i zapleczach, gdzie towary są magazynowane. Istotną cechą tego typu urządzeń jest również pełna kompatybilność z większością systemów komputerowych, co upraszcza ich integrację z posiadanym systemem wewnątrzfirmowym.

Ze względu na zapotrzebowanie klientów hurtowych i detalicznych w ofertach znajdują się urządzenia mobilne, tzw. drukarki przenośne, jak również większe drukarki stacjonarne, które z sukcesem posłużą do znakowania nawet bardzo dużej ilości towarów znajdujących się w ogromnych magazynach. Z kolei wśród urządzeń do automatycznej identyfikacji produktów, czyli skanerów i terminali danych, można znaleźć takie z modułami skanującymi kody jedno- i dwuwymiarowe. Spotkać można również rozwiązania uwzględniające technologię radiową bazującą na czytnikach tagów RFID.

Przy zakupie specjalistycznego sprzętu klienci często kierują się zasadą im droższe, tym lepsze. Niewątpliwie w wielu przypadkach ta zasada się sprawdza. Jednak zdarza się, że mniej znane marki, oferujące produkty w nieco niższej cenie, są równie godne uwagi. Tak też to wygląda z firmami działającymi na rynku urządzeń do automatycznej identyfikacji i znakowania towarów. Co jeszcze sprawia, że warto poszukać innych alternatywnych producentów tego rodzaju urządzeń?

Jednym z istotnych powodów jest fakt, że nawet mniej znani producenci posiadają wiedzę i doświadczenie w branży, a są bardziej nakierowane na bezpośrednią współpracę z klientem. Potrafią oni dostrzec realne potrzeby klientów, dzięki czemu oferują sprzęt, który faktycznie spełni wszelkie oczekiwania.

Jeśli decydujemy się na zakup określonego sprzętu do firmy, warto pochylić się nad różnymi producentami i niekoniecznie brać pod uwagę tylko tych, którzy stanowią znaną markę. Mniejsze firmy częstokroć starają się nadrobić świadcząc znacznie wyższy poziom usług, bezpośrednio wpływający na poziom współpracy i zadowolenie klienta. Po pierwsze serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Jest to niezwykle ważne, ponieważ wszystkie urządzenia mogą ulec awarii, a więc możliwość serwisowania jest niezbędna. Kolejnym istotnym aspektem jest cena urządzenia, która bardzo często podlega negocjacji. Nie można też zapominać, że jeśli dysponujemy zespołem pracowników, którzy dotychczas nie korzystali z automatycznych terminali, to mogą mieć wiele trudności z wdrożeniem nowego systemu. Zatem decydując się na konkretny sprzęt, a tym samym na współpracę z jego dystrybutorem, warto rozważyć wspomniane wyżej elementy.

Rzetelny dystrybutor urządzeń Auto ID wyjdzie naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i doradzi, które będą najlepsze i najbardziej ergonomiczne. Mowa tutaj zarówno o klientach prowadzących małe sklepy, jak i odbiorcach z sektora przemysłowego, dla których istnieje całe portfolio kompletnych i niezawodnych produktów. Niektórzy idą nawet dalej. Takie firmy, jak na przykład www.koncept-l.pl, dodatkowo oferują dedykowane pakiety serwisowe oraz szkolenia, które z pewnością ułatwią pracownikom integrację i korzystanie ze sprzętu do Automatycznej Identyfikacji i Znakowania Towarów.

Autor Artykułu

Podobne Artykuły

Dodaj Komentarz