Według WISeKey i Kaspersky Lab smartwatche, urządzenia monitorujące sprawność fizyczną oraz opaski do płatności zbliżeniowych będą coraz częstszym celem cyberataków. Zgodnie z prognozami urządzenia te będą wykorzystywane w jednej na pięć mobilnych transakcji płatniczych do 2020 r., co przekłada się na kwotę 500 miliardów dolarów rocznie*.
Obie firmy poinformowały dzisiaj, że opracowują technologię, która głęboko zintegruje uwierzytelnianie i szyfrowanie danych w nowych urządzeniach ubieralnych, umożliwiając im bezpieczne połączenie, komunikację oraz wymianę danych finansowych.
Przewiduje się, że interakcja między urządzeniami z kategorii Internetu Rzeczy przeobrazi krajobraz biznesowy i kliencki. Szacuje się, że sam rynek urządzeń galanterii elektronicznej z dostępem do internetu wzrośnie o 35% w skali roku**. Niestety, wiele urządzeń połączonych z internetem nie oferuje odpowiednich zabezpieczeń dla przesyłanych danych, co stanie się jeszcze poważniejszym problemem, ponieważ coraz więcej z nich jest wykorzystywanych do dokonywania płatności.
Producenci luksusowych zegarków, tacy jak Bulgari, integrują już opatentowane oprogramowanie bezpieczeństwa firmy WISeKey – WIS.WATCH – ze swoimi zegarkami połączonymi z internetem. Dzięki temu klient może bezpiecznie zidentyfikować i uwierzytelnić swój sprzęt, połączyć go z innymi urządzeniami, takimi jak smartfon, oraz uzyskiwać dostęp do aplikacji, danych osobistych oraz bezpiecznego przechowywania informacji w chmurze.
W ramach nowego partnerstwa rozwiązanie to będzie zawierało zestaw programistyczny Kaspersky Lab pozwalający na tworzenie bezpiecznych aplikacji mobilnych, zapewniając kolejną warstwę ochrony i tworząc warunki dla bezpiecznych płatności.
„Współpraca pomiędzy WISeKey i Kaspersky Lab stanowi przełom w dziedzinie cyberbezpieczeństwa Internetu Rzeczy. Połączenie zaufania i wygody, które partnerstwo to zapewni urządzeniom galanterii elektronicznej, otwiera drzwi podobnym implementacjom w innych sektorach, w których to samo podejście może wspomóc szereg innych aplikacji Internetu Rzeczy” – powiedział Carlos Moreira, dyrektor generalny, WISeKey.
Jewgienij Kasperski, prezes i dyrektor generalny Kaspersky Lab, powiedział: „Żyjemy w świecie opartym na łączności z internetem. Jednak wraz ze wzrostem liczby urządzeń z dostępem do Sieci zwiększa się również liczba zagrożeń. Niestety, obecnie istnieją miliony aktywnie wykorzystywanych urządzeń, które nie zostały zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie. A trzeba pamiętać, że ochrona powinna być wbudowana od samego początku. Istnieje pilna konieczność ustanowienia i implementacji wyższych poziomów bezpieczeństwa dla urządzeń Internetu Rzeczy, dlatego cieszymy się, możemy współpracować z WISeKey nad rozwojem takiego rozwiązania”.
Wspólne rozwiązanie będzie oparte na technologiach „Cryptographic Root of Trust for IoT” oraz NFCTrusted© firmy WISeKey. Rozwiązania te zapewniają autentyczność, poufność oraz integralność transakcji online. Cryptographic Root of Trust został wdrożony na 2,6 mld komputerów, przeglądarek, urządzeń mobilnych, certyfikatów SSL oraz urządzeń z dostępem do internetu.
*Źródło: Raport organizacji Tractica
**Źródło: BI Intelligence Estimates
Dodaj Komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.