Transport
Kuehne + Nagel oraz GlaxoSmithKline (GSK) podpisały globalny, długoterminowy kontrakt o współpracy…

Kuehne + Nagel oraz GSK podpisały kontrakt w zakresie kompleksowej obsługi logistycznej do 2021 roku, w którym to Kuehne + Nagel będzie odpowiedzialne za transport produktów od dostawców do klientów tej jednej z największych firm farmaceutycznych na świecie.

Kontrakt oficjalnie podkreśla rozpoczęcie współpracy, bazującej na istotnych ustaleniach w zakresie logistyki pomiędzy tymi dwoma firmami; Kuehne + Nagel dzięki doświadczeniu, umiejętnościom i wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań, ma dostarczyć znaczne korzyści w globalnym łańcuchu dostaw GSK.

W związku z dużą liczbą dostawców, ogromną ilością jednostek produkcyjnych, różnymi kierunkami dostaw do pacjentów i klientów w ponad 100 krajach, GSK wymaga wyspecjalizowanych, globalnych i kompleksowych rozwiązań logistycznych dla całego łańcucha dostawy.

Firma Kuehne + Nagel została wybrana na partnera na bazie obecnej współpracy z GSK, silnej pozycji w branży, wykorzystywaniu sprawdzonych rozwiązań w zakresie logistyki zintegrowanej oraz strategii inwestycyjnej na poczet logistyki dla branży farmaceutycznej. Dzięki pełnemu zaangażowaniu i uzupełniającym się wartościom obu firm wybór był oczywisty.

Detlef Trefzger, Chief Executive Officer w Kuehne + Nagel International AG, powiedział: “Cieszymy się z podęcia długoterminowej współpracy z GSK. Naszym celem jest wykorzystanie obecnego doświadczenia i zastosowanie rozwiązań dopasowanych do specyfiki tej branży w taki sposób aby zapewnić dodatkowe korzyści dla GSK. Przez zastosowanie logistyki zintegrowanej, obejmujące usługi spedycji lotniczej, morskiej oraz drogowej, a także zarządzanie logistyką przez cztery regionalne hubów, postaramy się przenieść cały globalny łańcuch dostaw GSK na następny poziom rozwoju.”

Współpraca ta stanowi pole do rozwoju zarówno dla GSK, jak i Kuehne + Nagel. Jest to jeden z największych kontraktów Kuehne + Nagel, którego celem jest realizacja ambitnych planów GSK o posiadaniu łańcucha dostaw na skalę światową oraz Kuehne + Nagel, by być liderem w zakresie kompletnych rozwiązań dla branży farmaceutycznej.

Autor Artykułu

Podobne Artykuły

Dodaj Komentarz