Polecane
Zbiorniki Kingspan – gwarancja bezpiecznego przechowywania paliw i nawozów

Przechowywanie paliw i nawozów jest regulowane wieloma wytycznymi. Zbiorniki Kingspan stanowią jednak idealne rozwiązanie, gdyż są specjalnie zaprojektowane są do magazynowania wskazanych materiałów. Odporne na działanie niekorzystnych czynników czy promieniowanie UV zbiorniki wyróżniają się bardzo długą żywotnością. Sprawdź, czym się charakteryzują.

Zbiorniki Kingspan – budowa dwupłaszczowych zbiorników na olej napędowy

Benzynie trzeba zapewnić bezpieczne warunki przechowywania. Magazynowanie paliwa wymaga użycia specjalnych, dwupłaszczowych zbiorników. Czym takowe się wyróżniają? Są to zbiorniki dwuścienne, czyli modele wykonane z dwóch warstw odpornego, odpowiednio dobranego tworzywa sztucznego. Między kolejnymi warstwami pozostawiona jest bardzo mała przestrzeń. Wielowarstwowa budowa ma zwiększyć bezpieczeństwo przechowywanej substancji i jej użytkowników.

Każdy dwupłaszczowy zbiornik jest zbudowany między innymi ze zbiornika właściwego, innymi słowy wewnętrznegoTo właśnie w nim magazynowane jest paliwo. Zawory oraz cały osprzęt znajdują się w obrębie zbiornika zewnętrznego. Wszystkie te kwestie reguluje rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji. Przepisy dotyczące ochrony przeciwpożarowej budynków jasno wskazują, że naziemne przechowywanie paliwa wymaga zastosowania dwupłaszczowego zbiornika o maksymalnej pojemności 5000 litrów. 

Zbiorniki Kingspan – charakterystyka jednopłaszczowych i dwupłaszczowych zbiorników na nawozy

Na rynku można znaleźć wielu producentów omawianych zbiorników. Firma MiM Zbiorniki proponuje nie tylko modele do przechowywania i magazynowania benzyny. W jej ofercie można znaleźć modele na olej opałowy, olej przepracowany, czy wodę deszczową. Producent konstruuje też zbiorniki na materiały chemiczne czy na nawozy płynne. – Oferujemy między innymi jednopłaszczowe i dwupłaszczowe zbiorniki na nawozy płynne, w tym nawozy azotowe. W szczególności polecamy produkty marki Kingspan. Te charakteryzują się bowiem dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz promieniowanie UV – mówi przedstawiciel przedsiębiorstwa.

Oferowane przez wspomnianą firmę modele są całkowicie bezpieczne, stworzone do magazynowania paliwa i nawozów. Ponadto zbiorniki Kingspan są bardzo łatwe w obsłudze i objęte wieloletnią gwarancją. Użytkownikom nie sprawiają żadnych trudności konserwatorskich. Mimo, że należą do zaawansowanego technologicznie wyposażenia – są na tyle lekkie, że z łatwością można je transportować tradycyjnymi samochodami ciężarowymi.

Autor Artykułu

Podobne Artykuły