Chociaż kredyt gotówkowy to produkt banku, który jest najczęściej nabywany przez klientów tych instytucji, to nadal potencjalni kredytobiorcy zadają szereg pytań, jakie wiążą się z tego rodzaju zobowiązaniem. Sprawdź, jakie pytania nurtują najczęściej i poznaj na nie odpowiedzi. Dzięki temu wybierzesz ofertę kredytową na miarę swoich potrzeb i możliwości.
Jak zaciągnąć kredyt gotówkowy?
Kredyt gotówkowy jest najczęściej nabywanym produktem, jaki oferuje bank. Jego popularność sprawia, że instytucje bankowe proponują nie tylko coraz korzystniejsze warunki, ale umożliwiają również dogodne formy jego zaciągania.
Dzisiaj kredyt gotówkowy można zaciągnąć nie tylko w tradycyjnym oddziale banku. Potencjalni kredytobiorcy mogą także wypełnić wniosek o kredyt drogą internetową – za pośrednictwem platformy online z poziomu internetowego konta bankowego albo korzystając z formularza, jaki zamieszczony jest na głównej stronie www danego banku. Wniosek o kredyt gotówkowy można także złożyć drogą telefoniczną.
Jak wyliczana jest zdolność kredytowa?
Aby zaciągnąć kredyt gotówkowy, niezbędna jest zdolność kredytowa kredytobiorcy. Decyzję o przyznaniu takiego zobowiązania wydaje analityk, który sprawdza dochody kredytobiorcy. To właśnie od sytuacji finansowej potencjalnego klienta zależy, czy kredyt zostanie udzielony i na jakich warunkach.
Co ciekawe, dochód kredytobiorcy może pochodzić z tytułu umowy o pracę, ale też umowy zlecenie, o dzieło czy świadczeń, takich jak renta bądź emerytura. Kredyt gotówkowy mogą zaciągać również firmy. Aby wartość miesięcznych dochodów wzrosła, kredytobiorca może złożyć wniosek o kredyt wraz z inną osobą, na przykład współmałżonkiem.
Na co można zaciągnąć kredyt gotówkowy?
Istnieją dwie główne formy zobowiązań kredytowych. To kredyt celowy, który zaciąga się na konkretny cel, na przykład samochód, nieruchomość, remont mieszkania czy wymarzone wakacje bądź kredyt na dowolny cel. Ten drugi przyznawany jest bez względu na cel kredytobiorcy, a bank zupełnie nie ingeruje w sposób wydatkowania przekazanych środków.
Uznaje się, że kredyt gotówkowy, który przyznawany jest na konkretny cel, jest nieco tańszy, co sam cel staje się najczęściej dodatkowym zabezpieczeniem dla banku przed ewentualną niewypłacalnością kredytobiorcy. Kredyt na dowolny cel daje za to nieco więcej swobody. Uzyskane środki można rozdzielić i przeznaczyć na różnego rodzaju potrzeby, w tym spłatę zaległych zobowiązań z innego tytułu.
Co to jest RRSO?
RRSO to całkowity koszt kredytu i to właśnie ten czynnik powinni brać pod uwagę przyszli kredytobiorcy. Nie liczy się jedynie oprocentowanie czy wysokość miesięcznych rat i okres trwania umowy kredytowej. To RRSO wskazuje, jakie całkowite koszty poniesie klient banku w związku z podjętą współpracą.
Całkowity koszt kredytu to również koszty, jakie ponosi kredytobiorca w ramach wypłaconej bankowi prowizji za uruchomienie kredytu czy koszty, jakie wiążą się z wykupieniem koniecznego ubezpieczenia.
Dodaj Komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.