Finanse
Konta oszczędnościowe – lipiec 2018 / konto oszczędnościowe

Konta oszczędnościowe to dzisiaj najczęściej otwierane rachunki prowadzone przez banki. Wszystko dlatego, że te nowoczesne działają dokładnie tak samo, jak tradycyjne konta osobiste, do tego pozwalają pomnażać zgromadzone pieniądze. Podpowiadamy, jak znaleźć najlepsze konto oszczędnościowe w lipcu 2018 roku. Sprawdźcie już teraz.

Kiedy priorytetem jest oprocentowanie

Przede wszystkim weźcie pod uwagę, że banki podają najczęściej oprocentowanie w skali roku. W ofertach najlepszych kont oszczędnościowych w lipcu, na pierwszych pozycjach plasują się te, których oprocentowanie wynosi od 3,5% do 2%.

Pamiętajmy jednak, że nawet to najwyższe oprocentowanie nie gwarantuje największego zysku. Uwagę trzeba zwrócić na dodatkowe warunki, jakie stawia bank. Finalnie może okazać się, że konto oszczędnościowe z niższym oprocentowaniem pozwala zarabiać więcej niż to, które początkowo wydało nam się najatrakcyjniejsze. Pewne jest, że oprocentowanie nie powinno być jedynym czynnikiem, na który zwraca się uwagę przy wyborze takiego rachunku.

Bonusy, które dają banki

W rankingach najlepszych kont znaleźć można również takie, które wiążą się z dodatkowymi korzyściami. Okazuje się, że banki coraz częściej walczą o nowych klientów, a bonusy stanowią skuteczny wabik. Konto oszczędnościowe może być dzisiaj wykorzystywane jako to podstawowe. Za płatności przypisaną do niego kartą płatniczą można otrzymywać rabat w określonych punktach handlowych. Premie przewidziane są także za miesięczne wpływy o określonej wartości.

Inwestor, który zakłada konto oszczędnościowe, powinien dokładnie przeczytać regulamin i warunki podpisywanej umowy. Nierzadko dodatkowe bonusy stanowią większą wartość aniżeli samo oprocentowanie w skali roku.

Ograniczenia, z jakimi muszą się zmierzyć inwestorzy

Konto oszczędnościowe jest dzisiaj przeważnie darmowe. Banki nie zarabiają na ich prowadzeniu. Aby jednak inwestor mógł zarabiać, musi najczęściej spełniać określone warunki. Również w lipcu nie brakuje ofert, które przewidują pomnażanie ulokowanych środków, ale jedynie wtedy, gdy każdego miesiąca na rachunku zaksięgowana zostanie określona suma pieniędzy.

Co ważne, w rankingach warto patrzeć również na rodzaj klientów, których oferta konta oszczędnościowego dotyczy. Niektóre przewidziane są jedynie dla nowych klientów banku, inne dla tych lojalnych. Konto oszczędnościowe może być otwierane na korzystnych warunkach tylko dla młodych, dla studentów albo beneficjentów 500+. Wysokie oprocentowanie może zaś obowiązywać tylko przez określony czas.

Dlaczego konto oszczędnościowe to dobry sposób na pomnażanie pieniędzy?

Konto oszczędnościowe jest przede wszystkim bezpieczną formą inwestowania oszczędności. Nie wiąże się z ryzykiem utraty wniesionego kapitału. To doskonały instrument inwestycyjny dla tych, którzy chcą pomnażać swoje pieniądze, ale boją się ryzykować. Wolą zarobić mniej, ale za to pewnie.

Co ważne, obsługa konta oszczędnościowego jest niezwykle prosta. Najczęściej taki rachunek nie różni się niczym od podstawowego konta w banku. Z pomnażaniem pieniędzy przy jego wykorzystaniu z całą pewnością poradzi sobie nawet początkujący inwestor.

Autor Artykułu

Podobne Artykuły

Dodaj Komentarz