Technologie
Czy warto kupić urządzenia marki Apple?

Pytanie to jest zadawane wcale nie tak rzadko. Wiele osób, które wcześniej nie miały styczności ze sprzętem tej marki, zastanawiają się czy warto „przepłacić” za sprzęt, czy zdecydować się na wybór innego, również znanego producenta? Właśnie – czy faktycznie przepłacamy za logo z nadgryzionym jabłuszkiem? Jakie argumenty możemy usłyszeć od użytkowników urządzeń?

Raz skorzystasz i nie wrócisz do starych nawyków
Bardzo często przedstawiany argument przez użytkowników iPhone, Macbooków czy też iPadów. Nawet krótkie użytkowanie sprzętu sprawi, że zupełnie zmieni się sposób postrzegania funkcji sprzętu. Urządzenia są wygodniejsze, mają lepszy i bardziej logiczny interfejs, a cała reszta wyłącznie kopiuje pomysły. Polecamy sprawdzić, jak jest.

To po prostu działa
Argument, który również wydaje się być „zdjęty z kosmosu”. Każdy sprzęt działa, bo działać powinien. Zwolennicy Apple mówią o prostocie użytkowania – włączasz i korzystasz. Bez dodatkowych kliknięć, aktualizacji, instalowania dodatków. Wersja podstawowa sprzętu zawiera wszystko, czego użytkownik potrzebuje do pracy, rozrywki.

Mobilność
O ile tablety od Apple – iPady są standardowych rozmiarów – 7 i 10-calowe, podobnie, jak u konkurencji, o tyle już np. Macbooka Air można kupić o wielkości matrycy 13,3 cala i wadze nieco ponad…kilograma! To pozwala na wygodny transport urządzenia. Dodatkową zaletą, w przypadku Macbooków jest długość pracy na baterii – nawet do 12 godzin na jednym ładowaniu. Sporo, prawda?

Design
Tego Apple ciężko odmówić. Nie dość, że funkcjonalne i proste w obsłudze, to jeszcze ładne. Urządzenia charakteryzują się prostym designem z charakterystycznym logo – wygląd ten jest rozpoznawalny na całym świecie – to zdecydowanie jedno z USP produktów.

Co z tą ceną i czy faktycznie warto?
Ceny sprzętu od Apple faktycznie nie są niskie, jednak często warto zapłacić nieco więcej. Jeśli tylko dysponujemy odpowiednimi zasobami, możemy też pomyśleć o zakupie dedykowanych akcesoriów – pamiętajmy jednak, że ich ceny również nie należą do najniższych. Dodatkowo, część z nich to gadżety, wśród nich można jednak znaleźć wiele przydatnych.

Autor Artykułu

Podobne Artykuły

Dodaj Komentarz