Technologie
MIL-STD-810 – do zadań specjalnych

Szukasz elektroniki, która wytrzyma wszystko? Sprawdź, czy spełnią normę MIL-STD-810

Standardowe tablety, smartfony czy laptopy nie są w stanie zapewnić optymalnej ochrony nawet przy upadkach z niewielkich wysokości czy przy małych ilościach płynów. Wystarczy tylko chwila nieuwagi, aby urządzenie przestało działać. Właśnie z tego powodu w sprzedaży dostępne są obecnie także takie sprzęty elektroniczne, które są w stanie działać niemalże w każdych warunkach. Gdy poszukujesz właśnie czegoś takiego, zwróć uwag na normę MIL-STD-810 – jej wymogi spełniają tylko te najlepsze z najlepszych!

Czym jest norma MIL-STD-810?
Norma MIL-STD-810 została opracowana na potrzeby wojska w Stanach Zjednoczonych. Dotyczy ona projektowania i produkcji takich sprzętów, które muszą być maksymalnie wytrzymałe w nawet wyjątkowo ekstremalnych warunkach środowiskowych. Podczas testowania zgodnego z tą normą imituje się szeroką gamę warunków, w tym niskie ciśnienie, skrajne temperatury, deszcz, wilgotność, zapylenie, mgła solna, bada się podatność na rdzę, upadki z wysokości, wstrząsy, wibracje oraz innego rodzaju czynniki.

Co można zrobić ze sprzętem spełniającym normę MIL-STD-810?
W stosunku do sprzętu elektronicznego prezentowana norma ma zastosowanie w szczególności w smartfonach, tabletach oraz w laptopach. Gdy urządzenie pozytywnie przeszło certyfikację, wówczas może wytrzymać upadek z kilku czy nawet kilkunastu metrów, jest odporne na uderzenia, wodoodporne lub odporne na zachlapanie, odporne na zapylenia, również może pracować w szerokim zakresie temperatur.

To wszystko powoduje, że urządzenia te używane mogą być bez obaw w terenie. Wybierane są one głównie do firm przemysłowych, wojskowych, w służbie bezpieczeństwa publicznego, także przez firmy transportowe, kurierskie, produkcyjne, przez media, służbę zdrowia czy ratownictwo. Również sprawdzają się w przypadku sportów ekstremalnych i wybierane są przez podróżników.

Gdzie kupić urządzenia z normą MIL-STD-810?
Jako że urządzenia elektroniczne, które spełniają normę MIL-STD-810, nie są stosowane powszechnie, nie można kupić ich w zwykłych marketach. Można dostać je przede wszystkim w specjalistycznych sklepach oraz w sklepach producentów. Nierzadko sprowadzane są one do Polski na zamówienie. Można również kupować je w sklepach zagranicznych.

Jeżeli wobec tego poszukujesz niezawodnego sprzętu, który będzie mógł być z tobą nawet w deszczu, gdy panuje mróz i nie zepsuje się wtedy, gdy spadnie ze stolika, wtedy zwróć uwagę na urządzenia spełniające normę MIL-STD-810. Niestety, są one kilkukrotnie droższe od tych standardowych, ale pod względem trwałości i niezawodności nie mają sobie równych.

Autor Artykułu

Podobne Artykuły

Dodaj Komentarz