Finanse
Polacy i ich kredyty

Polacy nadal więcej wydają, niż zarabiają i wolą żyć na kredyt aniżeli odkładać nadwyżki pieniędzy. Mamy coraz większe potrzeby i staramy się je realizować, nawet wtedy, gdy nie są one priorytetem w kwestii codziennego funkcjonowania, ale z całą pewnością podnoszą komfort naszego życia. Co drugi dorosły Polak posiada zobowiązania kredytowe. Dobrą informacją jest natomiast to, że świetnie radzimy sobie ze spłatą zaciąganych zobowiązań. 

Jakiego wsparcia finansowego oczekujemy? 

Najczęściej zaciągamy kredyty na dowolny cel, ponieważ takie zobowiązania nie wymagają udokumentowania konkretnego celu, jaki został zrealizowany dzięki udzielonym środkom. W drugiej kolejności popularnością cieszą się kredyty celowe, podobnym zainteresowaniem cieszą się pożyczki gotówkowe udzielane przez parabanki i firmy pożyczki. 

Szybkie zobowiązania finansowe zaciągamy na niewysokie kwoty, ich suma nie przekracza najczęściej 20 000 złotych. To pożyczki i kredyty zaciągane na krótki czas, maksymalnie kilka miesięcy do roku. 

Bankowość mobilna na TAK 

Polacy są pionierami, biorąc pod uwagę mieszkańców całej Unii Europejskiej w kwestii wykorzystywania bankowości mobilnej. Nie chcemy stać w długich kolejkach w tradycyjnych oddziałach banków, doceniamy za to dostęp do usług bankowych przez całą dobę, w dowolnym miejscu na ziemi. 

Co ciekawe, banki komercyjne działające na terenie naszego kraju zaczynają mieć sporą konkurencję. Polacy mogą korzystać z dobrodziejstw internetu, jeśli ich celem jest pożyczka gotówkowa. Online również taką można zaciągać, a pieniądze na koncie mogą znaleźć się już tego samego dnia, ewentualnie mogą być dostarczone do klienta w postaci gotówki przez kuriera.

Na co zwracamy uwagę, wybierając finansowe wsparcie?

Coraz rzadziej prosimy o pożyczkę rodzinę bądź znajomych, za to coraz częściej udajemy się do instytucji bankowych i firm pożyczkowych. Wszystko dlatego, że te oferują coraz korzystniejsze produkty. Pożyczka gotówkowa online może być udzielona tego samego dnia i to bez weryfikacji zdolności finansowej potencjalnego pożyczkobiorcy. Co więcej, każdy klient może określać elastyczne warunki spłat, tzn. określić kwotę zobowiązania oraz liczbę comiesięcznych rat.

Nadal najczęściej to właśnie wysokość rat, oprocentowanie i czas trwania umowy z kredytodawcą bądź pożyczkodawcą są priorytetem dla Polaków. Nadal niewiele osób zwraca uwagę na całkowite koszty, w tym prowizję za udzielenie zobowiązania czy konieczność wnoszenia opłat za założenie i prowadzenie konta.

Pożyczka gotówkowa online: szybko, sprawnie i bezpiecznie

Polacy zaciągają pożyczki, dzięki którym szybko uzyskają finansowe wsparcie określonej wysokości. Liczy się również minimum formalności, dlatego też chętnie korzystamy z wniosków elektronicznych albo współpracy z doradcami finansowymi. Mamy coraz większą świadomość zachowania dużej dawki ostrożności, dlatego pożyczki i kredyty zaciągamy tylko w instytucjach o wieloletnim doświadczeniu na polskim rynku i pozytywnych opiniach osób, które już z takiego wsparcia skorzystały.

Autor Artykułu

Podobne Artykuły

Dodaj Komentarz