Gospodarka
Grzegorz Maj odpowiada za innowacje i realizację inwestycji w ENERIS Ochrona Środowiska

Do zespołu ENERIS Ochrona Środowiska dołączył Grzegorz Maj, który objął stanowisko Dyrektora ds. Innowacji i Realizacji Inwestycji. W ENERIS będzie odpowiedzialny za wdrażanie nowych technologii z zakresu ochrony środowiska oraz przygotowywanie i realizację projektów inżynieryjnych.

Grzegorz Maj jest doświadczonym inżynierem i managerem, mającym szerokie doświadczenie w realizacji złożonych inwestycji budowlanych w zakresie ochrony środowiska. Brał udział w tworzeniu i kierowaniu konsorcjami realizującymi największe w Polsce oczyszczalnie ścieków komunalnych oraz spalarnie osadów – Łódzką GOŚ oraz warszawską Czajkę. Był również odpowiedzialny za budowę, rozbudowę i modernizację oczyszczalni ścieków m.in. w Pruszkowie, Sosnowcu, Babicach oraz Lublinie. W Oławie odpowiadał za przygotowanie do realizacji instalacji metanizacji biofrakcji z odpadów komunalnych.

„Zgadzam się w stu procentach z hasłem ENERIS: ‘Innowacje chroniące środowisko’. Wierzę, że nadeszła pora, aby w Polsce chronić środowisko w sposób nowoczesny, mądry i perspektywiczny. Cieszę się, że moje doświadczenie zdobywane w firmach inżynieryjnych i budowlanych będzie mogło być wykorzystane w szerszej perspektywie. To dla mnie również możliwość współtworzenia polskiej eko-marki, jaką jest ENERIS” – mówi Grzegorz Maj, Dyrektor ds. Innowacji i Realizacji Inwestycji w ENERIS Ochrona Środowiska.

Grzegorz Maj obejmował kluczowe stanowiska operacyjne w największych firmach realizujących w Polsce inwestycje inżynieryjne i budowlane: WARBUD S.A., PORR (Polska) S.A., NCC Polska Sp. z o.o. Był Członkiem Zarządu w Vinci Environnement Polska Sp. z o.o. Należy do Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. Ukończył Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej na kierunku Teoria Konstrukcji oraz studia podyplomowe na SGH „Zarządzanie Przedsiębiorstwem w warunkach nowej ekonomii”

Zna język angielski i francuski, a jego pasją od 25 lat jest bieganie.

Autor Artykułu

Podobne Artykuły

Dodaj Komentarz